• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto sie ukrywać na forach? [OFFTOP]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
316 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez MrxCI Dyskutant (8,260 p.)
Witam, pytanie brzmi, czy warto pisać na forach pod swoimi pseudonimami z którymi wiążemy prace/ hobby na forach informatycznych itd.?

 

Ponieważ spotkala mnie nieprzyjemna sytuacja dwukrotnie, stracilem dość dobrą możliwość pracy ponieważ po nicku rekruter znalazl moje stare konta sprzed lat jak zaczynalem programować i pytalem się o proste rzeczy o HTML i na tej podstawie uznal ze jestem niekompetentny ponieważ to każdy wie, nie patrząc ze to mialo miejsce 5 lat temu.

Druga sytuacja była taka że prowadziłem projekt hobbystycznie i ktoś opublikował post aby zlinczować mnie że nie znam się na tym co robie ponieważ zadawalem jakieś proste pytania spory czas temu, oczywiście date ukryl, mnostwo osob powielilo post i przez to projekt gry upadl, tylko ze względu na to ze po moim nicku znaleziono moje konta na forach programistycznych gdzie lata temu pytalem o proste rzeczy lub czasem udzielilem niezbyt poprawnej odpowiedzi.

 

Ale z drugiej strony to buduje pewnego rodzaju portfolio, ktory każdy moze wykorzystać jak chce, obecnie na każdym forum używam fałszywych informacji dla bezpieczeństwa, teoretycznie, przestalem istnieć pod jednym nickiem.

 

Co wy myślicie o publikowaniu postów z swoich kont / nicków z którymi się utożsamiacie?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Moje zdanie na ten temat widać po nicku :) Zakładam, że udzielając się w różnych miejscach sieci tworzę taki swój ogólny wizerunek. Kilka lat temu owszem, to co robiłem może było mniej poważne czy wręcz czasem głupie, ale chyba na tym to polega że się rozwijamy.

Jeśli nie umiałeś czegoś tam kiedyś, ale teraz to umiesz to jak dla mnie nie ma problemu, nauczyłeś się czyli dobrze. Może nawet spróbowałbym rekruterowi odbić piłeczkę mówiąc "zobacz, nie wiedziałem, ale nie wstydziłem się zapytać, ktoś mi pomógł i teraz już wiem jak rozwiązać taki problem i jak szukać pomocy" :) Chyba że te posty były faktycznie tak głupie, jakiś trolling, dużo błędów ortograficznych, zupełnie nie poważne podejście, wtedy to może jakoś rzuca trochę obrazu, no ale nadal to było kiedyś i zwracałbym głównie uwagę na to, jak teraz dana osoba się zachowuje i co umie.
komentarz 19 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale ogolny wizerunek mozna tez tworzac pod pseudonimem moim zdaniem. A pseudonim moze byc nawet i marka pozniej
komentarz 19 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jasne że tak, zgadzam się. Jednak prowadzi to do tego samego: utraty anonimowości. A pytanie jest o ukrywanie się na forach - pisząc pod nickiem z początku będzie to ukrywanie, ale później, tworząc tę własną markę, trzeba anonimowość utracić. Zakładam że nikt nie będzie masowo usuwał swoich dawnych postów, więc ta historia (nawet za bycia niby anonimowym) będzie się ciągnęła.
+1 głos
odpowiedź 19 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Ponieważ spotkala mnie nieprzyjemna sytuacja dwukrotnie, stracilem dość dobrą możliwość pracy ponieważ po nicku rekruter znalazl moje stare konta sprzed lat jak zaczynalem programować i pytalem się o proste rzeczy o HTML i na tej podstawie uznal ze jestem niekompetentny ponieważ to każdy wie, nie patrząc ze to mialo miejsce 5 lat temu.

to ja bym wstał na takiej rozmowie i wyśmial rekrutera mówiąc mu co myślę o takim podejściu... znam naprawdę wiele osób, które są świetnymi seniorami, ale na swoich GH mają jakieś zaszłości sprzed X lat bo po prostu tego nie używają... Na forach też się czasami wypowiadają, pytają o coś itp. ale to w tej branży normalne...

Takimi rekruterami nie ma co się przejmować bo to poprostu zera a nie rekruterzy, w ogóle coraz częściej spotykam się z sytuacją, że rekruterzy nawet nie pytają o żadne CV czy portfolio tylko po prostu na rozmowie wychodzi co umiesz i rozmowy są prowadzone przez programistów w obecności rekrutera i to jest dobre. Na rozmowie można naprawdę wiele sprawdzić, jak pisałem, coraz częściej nikt o CV nie pyta.

Także nie łam się, traktuj fora jako normalne miejsce do dyskusji, ja też się nie ukrywam i czasami zdarza mi się, że ktoś mi powie, że mnie kojarzy z forum czy FB itp. i jest spoko, tak samo jak ludzie się kojarzą z koferencji itp.

A takich rekruterow po prostu omijaj szerokim łukiem i tyle :)

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2019 przez ciemna_strona_klamki Gaduła (4,360 p.)
Brak kompetencji mógł Ci zarzucić jeśli wolałeś zapytać na forum niż samemu przyswoić podstawy - z tego mógł wynieść choćby brak ambicji. To jest rekruter - ma swoje metody i doświadczenie w tym co robi. Naprawdę uważasz, że nie dostałeś pracy przez jednego człowieka i kilka wpisów na forum?

Może te wpisy to była tylko wymówka bo nie chciał Cię krytykować a może nie potrafiłeś się obronić. Zastanów się nad tym. Nie wiem jak wyglądała rozmowa ale jeśli po złożeniu CV zostałeś wezwany na rozmowę to znaczy, że wpisy na forach nie przesądzały niczego.

A co do Twojego pytania - przychylam się do Twojego punktu widzenia - to buduje portfolio.

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 1,795 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt
pytanie zadane 17 października 2015 w Nasze projekty przez makoso Mądrala (7,380 p.)
+4 głosów
9 odpowiedzi 1,958 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...