• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

NodeMcu v3 + moduł gsm

Object Storage Arubacloud
0 głosów
213 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w Mikrokontrolery przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)

Witam, zakupiłem sobie do płytki NodeMcu v3 moduł gsm połączenie działa lecz problem mam z biblioteką jedyna słuszna, która uwzględnia kod pin nie działa mi o to error(jest to spowodowane prawdopodobnie że ona jest po arduino a ta płytka to esp8226): 

Multiple libraries were found for "GSM.h"
 #include <avr/interrupt.h>

Może zna ktoś sposób na to jakiś albo jakąś inną bibliotekę?

komentarz 18 stycznia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
hej, a skąd kupiłeś płytkę? Podasz link?
komentarz 18 stycznia 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
https://nettigo.pl/products/modul-wifi-nodemcu-v3-lolin-esp-12e

Proszę, jednak jakbyś miał pomysł jak rozwiązać mój problem byłbym wdzięczny D
komentarz 18 stycznia 2019 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

@Wonderpol, To są nieco inne płytki i bez pewnych zmian w kodzie nie przeniesiesz projektu z Arduino na ESP. Żeby sobie oszczędzić kłopotów dokupiłbym Arduino.

komentarz 18 stycznia 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
I mogę bez problemu się komunikować wtedy z tą płytką? Bo dlatego ją zakupiłem że ma wifi wbudowane i używam sobie biblioteki firebase do komunikacji z bazą i właśnie nie wiem czy ona działa na arduino. Ewentualnie jakbym miał arduino + moduł wifi to mogę wysyłać zadania https Tak?

Dlatego pytam gdyż jestem w tych kwestiach początkującym ogólnie to programuje w języku kotlin.
komentarz 18 stycznia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
do łączenia się z internetem lepiej użyć rassbery pi
komentarz 18 stycznia 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Jaka jest szansa że do rassbery będzie pasował moduł gsm który już mam ?
komentarz 18 stycznia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
do rasberry nie musisz dokupywać dodatkowych modułów żeby połączyć się z siecią
komentarz 18 stycznia 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Chyba nie za bardzo rozumiesz co to jest sieć GSM. Moduł gsm umożliwia komunikowanie się z siecią telefoniczną wkładasz kartę sim itd...
komentarz 18 stycznia 2019 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
są chyba ze dwie wersje które mają slot na kartę sim

i wtedy możesz się połączyć z siecią komórkową
komentarz 18 stycznia 2019 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Czyli bez problemu wtedy mógłbym sobie nasluchiwać czy ktoś dzwoni i jeśli tak to wtedy wysyłać żądanie POST do api ?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 273 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2019 w Mikrokontrolery przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...