• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozszerzenie ekranu komputera - tablet graficzny - problem z myszką

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,967 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w Grafika i multimedia przez AgaLuk Nowicjusz (210 p.)
Mam laptopa z win 10, oraz tablet graficzny Huion LCD. Chciałam pracować na nim tak, że na tablecie mam otwarty program graficzny (Krita), a na lapku inne ważne rzeczy do pracy, tutoriale etc. Niestety, niby wszystko śmiga, ale nie chce mi zadziałać piórko. Cały czas wraca na ekran laptopa i nie mogę nic narysować. Kursor prowadzony przez mysz przechodzi na tablet, a gdy przenoszę go piórkiem to się blokuje przy "krawędzi ekranu laptopa" i tyle.

Będę bardzo wdzięczna za rady jak się z tym uporać.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2020 przez Lynn Nowicjusz (160 p.)

Miałam taki sam problem, ale wiem już jak go naprawić. Jednak nie wiem czy to jest to o co Ci chodziło. Znalazłam taką opcję, że rysik może być tylko na ekranie który wyświetla tablet, ale by się poruszać na drugim ekranie musisz użyć myszki/ touchpad'a. To byś chciała to tak się to robi:

1. Włączasz rozszerzenie

2. Wchodzisz do swojego menu/ sterownika tabletu

3. Wchodzisz w zakładkę obszar roboczy

4. I na górze klikasz Wybierz obecny ekran i wtedy (musisz sprawdzić czy twój ekran graficzny jest ustawiony jako 1 czy        2  ustawienia ekranu i identyfikuj) ustawiasz który ekran ma być na ekranie i wtedy rysik jest tylko na tym ekranie, ewentualnie możesz wziąć wszystkie ekrany i zaznaczyć miejsce gdzie jest jeden ekran. Polecam po tym skalibrować monitor i zastosować.

Mam nadzieję, że pomogłam i wszystko działa. smiley

1
komentarz 16 kwietnia 2021 przez Betulka Nowicjusz (100 p.)

Rety, DZIĘKUJĘ! To nie ja wtedy pytałam, ale dziś ocaliłaś mi dzień - DZIAŁA! Specjalnie założyłam tu konto, żeby Ci podziękować heartheartheart

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,094 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez sKodowany Obywatel (1,150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

92,675 zapytań

141,579 odpowiedzi

320,058 komentarzy

62,039 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...