• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja-budżet domowy; w czym napisać

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,119 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2019 w HTML i CSS przez agipacz Początkujący (460 p.)
W jakim języku napisać najlepiej aplikację do panowania nad budżetem domowym? Aplikacja powinna zawierać kategorie typu jedzenie, chemia, ubrania itp. ale też dzielić się na potkategorie: jedzenie-warzywa, słodycze, nabiał itp. Do tego powinna tworzyć diagramy ile się wydało ogólnie na jedzenie, ale też ile wydatku poszło na same słodycze.

Dzięki za odpowiedź.

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Trochę się dziwię dlaczego wszyscy tak usilnie chcą Ci proponować naukę dwóch języków, do frontu i API. Jeśli dopiero zaczynasz i ma to być apka typowo na własny użytek to proponuję tylko JavaScript. Logowanie i storage zrobisz sobie na firebase, ma bardzo dobrą dokumentację i naprawdę proste API, ewentualnie do bazy możesz wziąć np. mLab, to już jak wolisz. Pobaw się trochę jednym i drugim i sam sobie wybierz.

Żadnego back-endu na tym etapie nie potrzebujesz. A jak się nauczysz JS to zawsze back-end możesz machnąć w node. Także lepiej moim zdaniem skup się na jednym języku a nie bierz od razu milion opcji bo się pogubisz.

FIREBASE LINK

komentarz 6 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
głos rozsądku w tłumie, jak zawsze
komentarz 6 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

@Tomek Sochacki, ba, jak to ma być budżet domowy, to prawdopodobnie nawet i IndexedDB/localStorage by wystarczyło.

komentarz 6 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@Comandeer,

teoretycznie tak, nawet zastanawiałem się czy tego nie zaproponować, ale z drugiej strony wbrew pozorom to okazja, do całkiem fajne apki w celach nauki i nawet nie chodzi mi tyle o naukę baz danych co o naukę pracy z zewnętrznym API, bo to jest coś czego też trzeba się nauczyć :) Dlatego właśnie zaproponowałem firebase/mLab. A ponad to zawsze można machnąć to np. na GH Pages i z jakimś choćby prostym logowaniem firebase mieć dostęp do apki wszędzie, nie tylko na jednym urządzeniu :)

Ale jak najbardziej, jeśli Kolega godzi się, że ograniczy się tylko do jednej maszyny to może być np. localStorage.

komentarz 6 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

to jest coś czego też trzeba się nauczyć

Pod warunkiem, że idziemy we frontend/backend z JS-em. Ja poszedłem w aplikacje konsolowe i low-levelowe narzędzia i tak średnio się to przydaje ;) 

komentarz 6 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Ja poszedłem w aplikacje konsolowe

Pierwsze moje skojarzenie... moje początkowe apki lata temu w Turbo Pascalu z grafiką ASCI... kurde to były czasy :D

1
komentarz 6 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
@Comandeer, w JS można konsolówki i low-levele robić? masz gdzieś jakieś materiały do tego? wszystkie kursy JSowe są na front tylko... A warstwa graficzna mnie zawsze od JSa odpychała...

@Tomek Sochacki ja tylko takie coś lubię... Skręca mnie jak słyszę 'aplikacja okienkowa'
komentarz 6 lutego 2019 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
@Secrus, low-level w sensie bundler, analizator AST, generator dokumentacji. Jako tako nigdzie nie widziałem materiałów o tworzeniu takich rzeczy. Chyba najłatwiej będzie po prostu popatrzeć na kody na GitHubie, np. https://github.com/Comandeer/rollup-lib-bundler
komentarz 6 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
co do tych "konsolówek" to myślę, że pierwszy kierunek to po prostu node.js.
komentarz 6 lutego 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
@Tomek Sochacki to byłby dobry kierunek, gdyby nie to, że jak wspomniałem, wszystkie materiały do JSa są do frontu, a jak patrze na jakieś tutoriale od node, to wymagają już znajomości JSa... ale już się przygotowuje do ścieżki zdrowia przez kurs z JSem na froncie...
1
komentarz 6 lutego 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
node.js to też JS :) a dokładniej to generalnie musisz nauczyć się ECMAScript, JS przeglądarkowy to ES uzupełniony o różne ficzery browserowe, DOM itp. W node masz z kolei obsługę plików itp.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2019 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Excel. Serio.
komentarz 17 stycznia 2019 przez agipacz Początkujący (460 p.)
Taki już mam. Ale to ma być coś co będzie mnie mobilizowało do nauki. Myślę, więc o takiej aplikacji
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2019 przez agipacz Początkujący (460 p.)
Myślę o HTML, CSS, PHP, MySQL. Czy tak się da?
komentarz 17 stycznia 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Tak.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2019 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Co masz na myśli "w jakim języku"?

Napisałeś w komentarzu:

coś co będzie mnie mobilizowało do nauki

To możemy Ci powiedzieć, że w Pythonie i Ty wtedy będziesz uczył się tego języka?

Masz coś, czego chcesz się uczyć? Co już umiesz? Wiesz mniej więcej, w którą stronę chcesz się rozwijać?

 

Sama kiedyś myślałam o takiej aplikacji "w ramach nauki", ale ja chciałam ją jako apkę webową (w moim przypadku React) + apka na tel (React Native) :D

komentarz 17 stycznia 2019 przez agipacz Początkujący (460 p.)
Trochę właśnie potrafię, HTML/CSS, PHP i MySQL. Ale wszyscy mi odradzają php i mówią, że o wiele lepszy jest python. Do tego w ogóle nie jest dla mnie zrozumiały JS. Zastanawiam się też teraz nad Nokia Academy we Wrocławiu (żeby się jakoś przebranżowić), a tam wiem, że jest nauka pythona.
komentarz 17 stycznia 2019 przez TeslaX93 Gaduła (3,590 p.)
W żadnym wypadku Python nie jest lepszy ani gorszy od PHP. To dwa różne języki do dwóch różnych zastosowań.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Musisz sam wybrać język, ale z tego co widzę to chciałbyś żeby to jeszcze ładnie wyglądało, co implikuje tryb graficzny. Sugerowałbym aplikację webową, trójca frontowa + backend w języku, który znasz (obecnie prawie każdy język ma framework webowy). Nic więcej nie da rady Ci polecić, bo taką aplikację można stworzyć na miliard różnych sposobów, a wszystko zależy od tego co byś chciał w takiej aplikacji ująć...
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2019 przez TeslaX93 Gaduła (3,590 p.)
Ja bym tu użył PHP.
komentarz 18 stycznia 2019 przez Ciachur Nowicjusz (180 p.)
Albo Java Script. Zależy, jakie dokładnie funkcjonalności ma mieć ta aplikacja.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2019 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Okej, to skoro tak. Polecam pouczyć się javascript, osobiście polecam VUE. Co możesz zdziałać z tego? Aaaa no proszę Pana... API, stwórz aplikacje która informuje Cię o bezsensownych wydatkach, która będzie zbierała info ile wydajesz na fast foody etc. Jak się do tego zabrać? Poczytaj o api, i poszukaj API dla swojego banku, najczęściej starczy wpisać w google nazwabanku API, i wyskakuje Ci informacja. I możesz robić co chcesz: https://www.mbank.pl/msp-korporacje/bankowosc-elektroniczna/integracja/corporate-api/
komentarz 17 stycznia 2019 przez agipacz Początkujący (460 p.)
a można się tego vue zacząć uczyć od razu ?
Czy trzeba najpierw poznać podstawy czystego JS?
komentarz 17 stycznia 2019 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Znaczy wiesz, VUE to jest framework javascript. Jeżeli nie znasz podstaw html-a, css-a oraz javascript. To ciężko będzie Ci się połapać w tym, ja sam osobiście uważam że frameworki, są dość ciężkie jeżeli chodzi o początkujacych programistów (mówię o sobie też). Także no, tutoriali jest na internecie masa.
0 głosów
odpowiedź 6 lutego 2019 przez Anatol Ogórek Nowicjusz (140 p.)

Hej, 

ja właśnie piszę taką aplikację. 

możesz sobie zerknąć na https://familyfinancetracker.com

Zdecydowałem się na java + ionic

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 107 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia w Inne języki przez Barti79 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 372 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w C i C++ przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,447 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w SQL, bazy danych przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...