• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Basic, Jak złapać konkretny przycisk ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Visual Basic przez tales Nowicjusz (210 p.)
edycja 16 stycznia 2019 przez tales

Dzień dobry zaczynam przygodęz Visual Basic mam pytanie odnosnie " złapania" jakoś konkretnego elementu , zależy mi by kod napisać bez uzywania edytora graficznego ( znaczy takiego ze mogę przeciągną np. przycisk i programowac go na gotowo) , tylko za pomocą normalnego pisania kodu. Chciałbym zrobic prosty kalkulator który doda lub  odejmie dwie liczby i za pomocą "Message" wyswietli wynik, zrobiłem program który wyswietla wynik odejmowania natomiast wyniku dodawania juz nie wyswietla,  (wiem dlaczego  ponieważ,  operacja się wykonuje dobrze ale wyswietla sie ostatni wynik jak to w programowaniu  czyli odejmowania) , wiem ze aby działało dobrze to muszę złapac konkretny przycisk i pewnie dać instrukcję IF THEN  a nie zrobiłem tego PONIEWAŻ nie wiem jak się  odnieść do konkretnego przyciski , dlatego proszę o pomoc, w jaki sposób mogęzłapać mój przycisk dodawania i odejmowania  ?????

Sub Main
Begin Dialog TextBoxSample 16,30,180,96,"Text Boxes and Text"

PushButton 132,20,40,14, "SUMA", .przycisk1
PushButton 132,44,40,14, "Roznica", .przycisk2

TextBox 8,20,100,12,.TextBox1

TextBox 8,56,100,12,.TextBox2
End Dialog

Dim Dlg As TextBoxSample
Dialog Dlg

Dim x,y As Integer

'??????????????
x = Dlg.TextBox1
y = Dlg.TextBox2
Message(x+y)

'?????????????
x = Dlg.TextBox1
y = Dlg.TextBox2
Message(x-y)

End Sub

tu gdzie sąznaki zapytania powinna byc napewno instrukcja if ale nie zapisywałem zeby kod byl czytelniejszy  :)

komentarz 16 stycznia 2019 przez tales Nowicjusz (210 p.)
w sumie powinienem zapytać   jak  sprawdzić którego przycisku kliknięcie nastąpiło ,,,,

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 472 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2019 w Visual Basic przez respecto Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2021 w Visual Basic przez Piotr Nita Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 301 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w Visual Basic przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...