• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed javascript login użytkownika bez użycia activeX

0 głosów
39 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia w JavaScript, jQuery, AJAX przez jeremus Maniak (59,840 p.)
zamknięte 18 stycznia przez jeremus

cześć.

mam taki problem :

jak uzyskać  login użytkownika z poziomu przeglądarki , bez użycia obiektu ActiveX ?

problem w tym że jeśli użyję np. 

var WinNetwork = new ActiveXObject("WScript.Network");
    alert(WinNetwork.UserName); 

to przeglądarka pyta o zezwolenie na użycie obektu ActiveX

a nie chcę aby pytała - nie mogę tez ingerować w ustawienia przeglądarki użytkownika

jest inny sposób ?

komentarz zamknięcia: znalazłem rozwiązanie
komentarz 16 stycznia przez adrian17 Mędrzec (173,680 p.)
W sensie... nazwę użytkownika komputera? Nie da się, przeglądarki z założenia chowają informacje dotyczące komputera i jego użytkownika - strona internetowa nie powinna się nimi interesować. Twój sposób AFAIK zadziała tylko na Windowsie, tylko na IE.
komentarz 16 stycznia przez jeremus Maniak (59,840 p.)
ha, szkoda.

Tak naprawdę to potrzebuję loginu użytkownika  po stronie serwera ( jakim jest zalogowany w AD ) ( strona ma działać w  sieci lokalnej na klientach widowsowych) . A nie chcę prosić o login i hasło . W nagłówku reqesta nie widzę jednak informacji o loginie ( username). Znalazłem pokrętny sposób z javscriptem - strona  "rozbiegówka" - uzyskuje nazwę użytkownika i wywołuje właściwą stronę przekazując tę nazwę jako parametr. W sumie działa, ale niestety  przeglądarka pyskuje o zezwolenie na użycie obiektu ActiveX . Tak naprawdę wolałbym uzyskać nazwę REMOTE_USER uruchamiającego stronę  po stronie serwera ( Tomcat ) aplikacja w Spring MVC.
komentarz 18 stycznia przez jeremus Maniak (59,840 p.)
znalazłem rozwiązanie . wymuszam autoryzację NTLM po stronie serwera.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 80 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2016 w JavaScript, jQuery, AJAX przez marioosu Dyskutant (9,300 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

62,232 zapytań

108,343 odpowiedzi

226,151 komentarzy

34,593 pasjonatów

Przeglądających: 129
Pasjonatów: 12 Gości: 117

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...