• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed javascript login użytkownika bez użycia activeX

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
101 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w JavaScript przez jeremus Maniak (59,720 p.)
zamknięte 18 stycznia 2019 przez jeremus

cześć.

mam taki problem :

jak uzyskać  login użytkownika z poziomu przeglądarki , bez użycia obiektu ActiveX ?

problem w tym że jeśli użyję np. 

var WinNetwork = new ActiveXObject("WScript.Network");
    alert(WinNetwork.UserName); 

to przeglądarka pyta o zezwolenie na użycie obektu ActiveX

a nie chcę aby pytała - nie mogę tez ingerować w ustawienia przeglądarki użytkownika

jest inny sposób ?

komentarz zamknięcia: znalazłem rozwiązanie
komentarz 16 stycznia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
W sensie... nazwę użytkownika komputera? Nie da się, przeglądarki z założenia chowają informacje dotyczące komputera i jego użytkownika - strona internetowa nie powinna się nimi interesować. Twój sposób AFAIK zadziała tylko na Windowsie, tylko na IE.
komentarz 16 stycznia 2019 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
ha, szkoda.

Tak naprawdę to potrzebuję loginu użytkownika  po stronie serwera ( jakim jest zalogowany w AD ) ( strona ma działać w  sieci lokalnej na klientach widowsowych) . A nie chcę prosić o login i hasło . W nagłówku reqesta nie widzę jednak informacji o loginie ( username). Znalazłem pokrętny sposób z javscriptem - strona  "rozbiegówka" - uzyskuje nazwę użytkownika i wywołuje właściwą stronę przekazując tę nazwę jako parametr. W sumie działa, ale niestety  przeglądarka pyskuje o zezwolenie na użycie obiektu ActiveX . Tak naprawdę wolałbym uzyskać nazwę REMOTE_USER uruchamiającego stronę  po stronie serwera ( Tomcat ) aplikacja w Spring MVC.
komentarz 18 stycznia 2019 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
znalazłem rozwiązanie . wymuszam autoryzację NTLM po stronie serwera.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,065 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2020 w C i C++ przez fff Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 758 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...