• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podstawa, czy coś więcej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez assassin Gaduła (3,260 p.)
zmienione kategorie 16 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk
Znalazłem całkiem fajną oferte pracy.

Jedne z wymagań:

* Podstawowa znajomość programowania w C#

 

I otóż moje pytanie brzmi:

Co zalicza się do podstawowych umiejętności, a co już jest bardziej zaawansowane?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez Ciepły Obywatel (1,800 p.)
Podstawy to na pewno zmienne i podstawowe funkcje ify casey itp i ogolne rozumienie kodu na zasadzie nie musisz wiedzieć co dokładnie napisac ale muisz kojarzyć jakiej funkcji w danym miejscu użyć (poprzez funkcje mam na mysli jakiej części kodu użyć) plus rzeczy typu wiedziec gdzie jaki znak (typu przcinek kropka itp) postawic to mus

Mysle ze pentle tez mozma wliczyc do takich najmniejszych podstaw (poprzez podstawy rozumiem rzeczy ktore sa pewnym minimum zeby juz moc cos zrobic)
komentarz 16 stycznia 2019 przez assassin Gaduła (3,260 p.)
Bardzo dziękuję :)

Takie rzeczy mam już opanowane, także złożę CV. Może się uda :)

Wszystko jest lepsze od pracy na magazynie :)
0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Podstawowe funkcje języka, czyli zmienne i ich typy, ify, pętle, funkcje, OOP, typy generyczne
0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Dostałeś w odpowiedziach tutaj, że podstawy to zmienne, funkcje, jakieś ify, pętle itd i ja się z tym zgodzę, jeśli weźmiemy pod uwagę zakres materiału z książki.

Prawda jest taka, że dla różnych firm, różnie są definiowane te "podstawy" i może się okazać, że jedna Cię nie przyjmie nawet na staż, a dla drugiej będziesz pasował w sam raz na stanowisko juniorskie.

Prawdziwą odpowiedź dostaniesz wtedy, kiedy po prostu złożysz CV z jakimiś projektami :)

Życzę powodzenia!
komentarz 16 stycznia 2019 przez Ciepły Obywatel (1,800 p.)
"Z książki" mówi samo za siebie

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 143 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 164 wizyt
–2 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...