• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ponowne wgrywanie systemu windows 8.1.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
468 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Józek04 Nowicjusz (120 p.)

Witam.

Mam pytanie posiadam laptopa z systemem windows 8.1. Chodzi on bardzo powolnie. Chciałbym wgrać na niego system od nowa. Nie posiada on klucza na obudowie i nie mam od systemu opakowania. Znalazłem na laptopie klucz za pomocą programu Windows Product Key Viewer. Czy ten klucz jest prawidłowy.

Samego windowsa chciałbym pobrać ze strony microsofta. Czy po utworzeniu nośnika z tym systemem zainstaluje go na tym laptopie i będzie do niego pasował ten klucz, który wyszukałem tym programem.

Z góry dziękuję i pozdrawiamsmiley

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Jeżeli klucz jest oryginalny to będzie działać, czy nie lepiej pobrać obraz ISO W10 i spróbować aktywować go tym kluczem.
komentarz 16 stycznia 2019 przez Józek04 Nowicjusz (120 p.)
Z takim windowsem go kupiłem więc klucz musi być orginalny. A ten klucz będzie pasował do w10?
+1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
komentarz 17 stycznia 2019 przez Józek04 Nowicjusz (120 p.)
Acer aspire E15
komentarz 20 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Sorry że tak późno odpisuje. Tu masz link do podkręcenia. 

Ten laptop nie jest taki stary i chyba wart więcej niż pisałeś. Więc chyba musi być zawirusowany skoro ci muli albo ty wymagasz niewiadomych osiągów. 

komentarz 20 stycznia 2019 przez Józek04 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki ale już zrobiłem. Obeszło się bez wgrywania nowego systemu. Okazało się że Avast którego wcześniej zainstalowałem zamulił ten komputer. Zajmował on prawie 50%ramu 20% prosesora i 20% dysku. Nawet nie można było go odinstalować w panelu sterowania. Trzeba było pobierać specjalny program do odinstalowania avasta. I poza tym były jeszcze wirusy. Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi bardzo się przydały.
komentarz 20 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Malwarebytes jedyny warty uwagi antywirus- nie żre dużo i nie zajmuje dużo.
komentarz 20 stycznia 2019 przez Józek04 Nowicjusz (120 p.)
Właśnie tego antywirusa ściągnęłam i skanowałem nim wirusy. A na drugim laptopie mam avasta i działa bez żadnych problemów ale muszę go też odinstalować bo nie chce mi się później siedzieć i na zamulonym komputerze go odinstalowywać
–1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez TeslaX93 Gaduła (3,590 p.)
Naprawdopodobniej klucz jest zaszyty w BIOSie, i wbrew temu co mówią przedmówcy, nie zadziała domyślnie od razu na Windows 10.

Musisz pobrać obraz płyty z Windows 8.1, zainstalować ten system, zrobić z jego poziomu upgrade do Windows 10 i od tej pory ten klucz z Windows 8.1 będzie pasował i do 8.1 i do Windows 10. Jak nie zrobisz tego w tej kolejności, to aktywacja z Windows 10 wyrzuci błąd.
komentarz 16 stycznia 2019 przez Józek04 Nowicjusz (120 p.)
Ja nięchcę aktualizować do win 10 wolę 8.1
komentarz 17 stycznia 2019 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)

@TeslaX93, Jak zainstalujesz W10 i wbijesz klucz ręcznie to powinien się aktywować, tym bardziej ta sama wersja (home,pro).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez MiszczuBD Mądrala (5,320 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 280 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DevNay Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,868 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...