• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jaki język programowania wybrać?

VPS Starter Arubacloud
–7 głosów
820 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2019 w Inne języki przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)
edycja 16 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta

Hej.

Postanowiłem edytować cały post

więc wymagania języka:

nie java i nie javascript (to zostaje) (wymagane)

łatwo dostępne kursy do bibliotek które umożliwiają robić gry 2D (wymagane)

łatwe instalowanie dodatkowych bibliotek (wymagane)

kolorowanie składni i podpowiedzi (wymagane)

może mieć frameworka ale nie musi (nie wymagane)

konwertowanie na exe (może być też jakąś aplikacją nie musi być wbudowany) (wymagane)

programowanie obiektowe (wymagane)

i ewentualnie robienie gier 3d (nie wymagane)

z góry dziękuję za odpowiedzi

3
komentarz 15 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Uzasadnij, dlaczego tyle języków jest na "nie".
3
komentarz 16 stycznia 2019 przez niezalogowany
naucz się wpierw angielskiego jak masz takie wymagania
5
komentarz 16 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Ja bym sugerował najpierw naukę polskiego, bo tego co kolega napisał to się przeczytać nie da bez krwawienia oczu...
1
komentarz 16 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)
Jak mi podkreślało na czerwono to poprawiałem

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
wybrane 16 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta
 
Najlepsza
Po twojej edycji, to przychodzi mi do głowy C++, wszystkie wymagania spełnia. Jeśli chodzi o wymóg kolorowania składni i podpowiedzi, to kwestia edytora, a nie języka
komentarz 16 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)
Czyli chyba mam postanowione ale poczekam jeszcze 1 godzinę
+12 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez TeslaX93 Gaduła (3,590 p.)
Scratch.
+8 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Te powody sa tak bez sensowne

2. Twoj angielski,  Twoja sprawa, ale mala rada: bez angielskiego nic nie zrobisz, wiec go nie ominiesz, wiec albo bedziesz sie go uczyl, albo bedzie ciezko

3. tak samo C i C++ niema jak zrobić aplikacje 2D a jak np jest kurs Allegro to po 3 odcinkach się kończy

Juz wiesz, czemu bez angielskiego nie ruszysz? Allegro to nie jedyna biblioteka, sa inne

4. java i javascript na nie bo uczyłem się mieśąc javy i to co mi zostało to tylko masa nawiasów i angielskich słów

Ogolnie jak w wiekszosci jezykow, ale mniejsza z tym

5. c# na nie bo jest dużo kursów ale albo w niskiej jakości albo z głosem nie po mutacji

Bez obrazy, ale patrzac na bledy w pisowni, to nie wiem, czy rowniez ja przeszedles? Szukaj po angielsku to znajdziesz wiecej informacji, kursow itd
komentarz 16 stycznia 2019 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Znam programistę który nie zna angielskiego, nauczył się kilku języków programowania z polskich książek i tutoriali, a zarabia spore pieniądze na tym. Stworzył własną stronę, na której zarabia z reklam, napisał kilka ciekawych aplikacji na androida.Także można się nauczyć i zarabiać bez znajomości angielskiego, oczywiście na pracę w korporacji przez ten angielski nie ma szans. Ale on nie narzeka, jest swoim szefem.
komentarz 16 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Czytanie dokumentacji, nowe zmiany w jezykach itd, wszystko w jezyku angielskim. Altualne ksiazki itd w jezyku angieslkim. Nie mowie, ze sie nie da, ale ile osob daje rade?
+6 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2019 przez Neeq Obywatel (1,930 p.)
Jeśli bez konkretnych powodów z większością liczących się języków programowania jesteś na "nie" to programowaniu też możesz powiedzieć "nie" bo z takim podejściem będzie ciężko.
+2 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2019 przez Ciepły Obywatel (1,800 p.)
Jeśli chodzi o tworzenie gier 2d to myślę że na początek najlepszym/najlatwiejszym wyborem jest unity2d i c# pod unity, na Internecie jest wiele dobrze zrobionych poradników zarówno po polsku jak i w innych językach plus gdybyś miał z czymś problem to na forum z pewnością dostał byś odpowiedź.
+1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Do tego opisu pasuje prosty skryptowy język programowania Ruby i rubygame.

http://rubygame.org

http://www.ruby2d.com

https://www.libgosu.org
komentarz 16 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)

smileyMyśli:okej teraz tak jak mnie uczyli w zerówce

 

Mówię:Dzieeeekuuuujeee

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...