• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oprogramowanie strony porównujacej odpowiedzi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2019 w C i C++ przez Jara Nowicjusz (140 p.)

Witam serdecznie,

Mam pewna koncepcję na utworzenie strony www lecz nie wiem jak sie do tego zabrac. 

Mianowicie chcialbym utworzyć strone, na ktorej odwiedzający bedzie odpowiadał na pytania wg. swojego własnego uznania i wiedzy (coś a'la ankieta), a nastepnie jego odpowiedzi zostaną porównane z moimi, które nie beda dla niego wczesniej widoczne.

Na koncu, jako wynik chcialbym ukazać mu, na które pytania odpowiedział bardzo podobnie lub tak samo jak ja, a na które przeciwnie oraz wyswietlić moje odpowiedzi. Zalozmy, ze ma byc 10 pytań. Ma to byc w formie wyboru odpowiedzi: A, B, C, D.

Mam nadzieje, ze to co napisalem jest zrozumiałe dla Was smiley. Chcialbym poprosic o sugestie jak mozna to wykonać i w jakich technologiach najlepiej.

Pozdrawiam :-)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2019 przez niezalogowany
html i css to pierwszy krok który powinieneś zrobić a jak już opanujesz html i css to zabierz się za javascript i zależy czy będziesz chciał przechowywać te dane w bazie danych bo jeżeli tak to jeszcze dodatkowo PHP
komentarz 15 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

zależy czy będziesz chciał przechowywać te dane w bazie danych bo jeżeli tak to jeszcze dodatkowo PHP

jeśli to ma być tylko taka apka ćwiczeniowa itp. to nie ma potrzeby wchodzenia w nowy język (PHP) i można też wykorzystać jakiegoś clouda, np. bardzo fajne do takich rzeczy mLab, ma też dobrą dokumentację i chyba wszystko tam jest co potrzeba w prostych projektach (zresztą jakby trzeba coś więcej to nawet dają linka do ładnej dokumentacji mongo).

komentarz 15 stycznia 2019 przez Jara Nowicjusz (140 p.)

@Marcins321, Finalnie, chcialbym aby zostalo to postawione na serwerze.

 

komentarz 15 stycznia 2019 przez Jara Nowicjusz (140 p.)

@Tomek Sochacki,  Finalnie, chcialbym aby zostalo to postawione na serwerze.

 

komentarz 15 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to musisz zrobić jakiś back-end. Możesz iść w PHP lub node.js jeśli nie chcesz uczyć się dwóch języków i jakąś bazę... w sumie na początek może być jakaś typu mongoDB albo jakaś relacyjna np. MySQL, do tych jest w sumie chyba najwięcej info w polskich internetach.
komentarz 15 stycznia 2019 przez niezalogowany

@Jara, ja polecam ci na początek framework Django bynajmniej mi było łatwiej wejść w back-end z tym frameworkiem :) jeżeli jesteś początkujący to lepiej zacząć od czegoś łatwiejszego gdzie nie będziesz musiał martwić się o zabezpieczenie swojego kodu przed "atakami".  

komentarz 16 stycznia 2019 przez Jara Nowicjusz (140 p.)

@Marcins321, Dzieki! Czy przy pomocy tego frameworka Django stworze witryne, ktorą bede mogl umiescić pozniej w sieci? Tzn. czy jest on kompletny i czy zawiera wszystko czego bede potrzebowal?

Podobne pytania

+7 głosów
2 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Sprawy forum przez draghan VIP (106,230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 634 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w Sprawy forum przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
+5 głosów
4 odpowiedzi 1,896 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2015 w JavaScript przez Bartos Użytkownik (610 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...