• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Front-end sprzęt

Object Storage Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Gesler Nowicjusz (140 p.)
Siemka, przymierzam sie do kupna sprzętu do pracy, jedyne co będę na nim robił to programował. Typowy front-end. Kompletnie nie wiem jaki wybrać, czy Macbooka air (jak tak to czy miedzy 2017 a 2018 jest duza roznica czy kompletnie nie maznaczenia którego wybiore przy takim zastosowaniu) Czy zwykłego laptopa z windowsem. Na co zwrócić uwage przy wyborze. Do  macbooka przemawia do mnie fakt, ze mam iPhona, do windowsowego to, ze cale zycie korzystalem z windowsa. Mam budżet  okolo 4k, moze byc troche więcej.
komentarz 15 stycznia 2019 przez pablop76 VIP (123,180 p.)

Typowy front-end

Na laptopie to ja sobie nie wyobrażam robić frontu. 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Trudno określić, bo nie wiadomo, co Ci przypadnie bardziej do gustu. Jak do programowania, to kupiłbym komputer bez systemu i wgrał Linuxa. Z drugiej strony, jeśli już programujesz, to raczej powinieneś wiedzieć, jaki system będzie dla Ciebie odpowiedni. Z kolei jeśli zamierzasz wejść w programowanie i zaczynasz od kupna sprzętu za 4k do tego celu, to trochę marnowanie pieniędzy.
komentarz 15 stycznia 2019 przez Gesler Nowicjusz (140 p.)
Właśnie komputer mam ale będę potrzebował czegoś na wyjazd a  wiadomo, komputera nie wezmę stad potrzebny jest laptop. Widzę na różnych vlogach, blogach, że praktycznie wszyscy z frontu prograjmują na macach i dlatego sie zastanawiam.
komentarz 15 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Tutaj nie ma dobrej odpowiedzi. Każdy z systemów (Windows/Linux/OSX) ma pewne zalety i wady. Mogę tylko napisać, że jeśli wybierzesz Linuxa lub OSX, to korzystaj z konsoli zamiast z okienek. Można by rzec, że dobry programista używa konsoli, a nie klikania, np. podczas pracy z gitem.
0 głosów
odpowiedź 15 stycznia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Musi być Macbook? Jeżeli chodzi o tradycyjne laptopy dostaniesz sporo wydajniejszy.
1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
komentarz 15 stycznia 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
W tej kwocie nawet i7-8750h
1
komentarz 15 stycznia 2019 przez Gesler Nowicjusz (140 p.)
Gry mnie w sumie nie interesują, to ma być po prostu do oglądania filmow, siedzenia na facebooku i kodowania. Przemawia mnie to do maca, ze mam iPhone i nie mam z nim problmemów ani nie mialem gdzie telefony z androidem mnie denerwowały ze wzgledu na to, ze po jakims czasie zaczynaly sie mulic.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 324 wizyt
+4 głosów
6 odpowiedzi 447 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 659 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...