• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mocny router WiFi nadaje się do małego serwera?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
137 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w Offtop przez klikweeb Obywatel (1,480 p.)
Witam wszystkich serdecznie,

Chciałbym przenieść swoje strony z płatnego, ogólnego hostingu na swój prywatny serwer w domu. Niestety dostępu do światłowodu nie mam. Czy jest taka możliwość by kupić jakiś mocny router na kartę sim i podłączyć go do serwera? Czy takie rozwiązanie ma sens i obsłuży transfer ok 5GB miesięcznie? Miał ktoś może podobne doświadczenie z takim rozwiązaniem?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 13 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 13 stycznia 2019 przez klikweeb
 
Najlepsza
Ekspertem nie jestem, ale jak dla mnie "mocny" czy nie router wiele do tego nie ma - musiałbyś przede wszystkim mieć świetny zasięg LTE i małe obciążenia, aby osiągać ciągle maksymalną prędkość (pytanie jaka ona będzie) Bałbym się o stabilność, kabel to jednak kabel. Do tego nie wiem czy na mobilnym internecie jest dostępne publiczne IP na którym będziesz mógł otworzyć port/wystawić serwer - bez tego ani rusz. Jest ono też przeważnie zmienne, tu sobie można poradzić przez DDNS. Ponadto gdyby łącze padło musisz mieć zapasowe - odwiedzający stronę nie może odczuć tego, że pogorszył Ci się zasięg albo że internet padł.

Dodatkowo potrzebujesz myślę że kilku łączy energetycznych albo/i UPSów oraz agregatów - prądu nie może zabraknąć ani na sekundę. Działający non stop serwer będzie tego prądu trochę brał, więc rachunki na pewno wzrosną. Nie wyobrażam sobie też, że serwer się uszkodzi i strona będzie niedostępna - musisz mieć zapasowy serwer albo chociaż zapasowe podzespoły, aby szybko dokonać podmiany. No i musiałbyś ciągle przy nim być lub mieć tam kogoś, właśnie gdyby coś się stało i nie było możliwości naprawienia zdalnie.

Podsumowując: jak dla mnie, jeśli chcesz to zrobić jakkolwiek sensownie, to nie ma możliwości utrzymania serwera w domu. Jeśli tylko do nauki/zabawy to może by przeszło, ale nadal wątpię w sensowność tego. Lepiej wykupić sobie coś w profesjonalnej serwerowni.
1
komentarz 13 stycznia 2019 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Profesjonalna odpowiedź, z której sam coś wyniosłem. Poleciał plusik.
2
komentarz 13 stycznia 2019 przez klikweeb Obywatel (1,480 p.)

Dziękuje. Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło smiley

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 336 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez franek7e3 Nowicjusz (180 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...