• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Assembler MMX - dodawanie dwóch tablic do siebie i zapis w trzeciej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
432 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Assembler przez Puacz Nowicjusz (150 p.)

Cześć, mam problem z programem napisanym w assemblerze przy użyciu MMX. Ma on za zadanie deklaracje 3 tablic, a następnie dodanie dwóch do siebie i przechowanie wyniku w trzeciej. Program przy odpalaniu 'crashuje' mi się już przy pierwszej linijce, tj. "movq mm0, [tab1]". Jet ktoś w stanie mi pomóc?

 

%define ITERATIO 16

org 100h

start:
    movq mm0, [tab1] 
    paddb mm0, [tab2] 
    movq [tab3], mm0 

    mov cx, ITERATIO

    mov ah, 2 

loop1:
    mov si, tab3
    add si, ITERATIO 

    sub si, cx
    mov dx, [si]

    int 21h 
    loop loop1

    mov ax, 4C00h
        int 21h

tab1 times ITERATIO db 41
tab2 times ITERATIO db 28 
tab3 times ITERATIO db 65

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2019 przez Gynvael Coldwind Nałogowiec (27,530 p.)
wybrane 14 stycznia 2019 przez Puacz
 
Najlepsza
W sumie odpisałem Ci na FB, to mogę i odpisać tutaj "dla potomności":

Twój program uruchamia się i działa OK na QEMU (z DOSem 6.22 odpalonym z losowej dyskietki startowej).

Jeśli testowałeś na DOSBox, to tam faktycznie będzie się crashować na pierwszej instrukcji, ponieważ DOSBox nie ma zaimplementowanego MMX.

 

 

No i obligatoryjna uwaga: 16-bitowy x86 to bardzo niszowa i archaiczna platforma; nauka tego jest w zasadzie zbędna poza jakimiś skrajnymi przypadkami (legacy bootsector, albo ciekawość "tamtych czasów"); lepiej się uczyć 64-bitowego x86 - jest sporo prostszy i dużo bardziej współczesny ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 946 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 577 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2020 w Assembler przez maonthe Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,017 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2019 w Assembler przez progNewbie Obywatel (1,130 p.)

92,547 zapytań

141,388 odpowiedzi

319,505 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...