• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kurs Udemy, inny darmowy czy lepsza książka?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,025 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez zingo49 Nowicjusz (120 p.)
Witam wszystkich. Chciałbym nauczyć się projektowania stron www. Podstawy html znam, ale chciałbym rozwijać swoją wiedzę. I tutaj mam pytanie. Macie jakiś godny polecenia kurs do tego potrzebny? Najlepiej aby było w nim html, css, js. Znalazłem na udemy taki tylko nie wiem czy warto:

https://www.udemy.com/kurs-tworzenia-stron-www-w-html-i-css-od-podstaw-do-eksperta/

Czy jakaś porządna książka lepsza? Jak tak to jaka?

pozdrawiam

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Ja bym nie płacił 600 zł za kurs o tematyce, w której można znaleźć ogromną ilość darmowych materiałów. Możliwe, że autor kursu jest wybitnym edukatorem, jednak podstawy css i html nie są jakoś szczególnie skomplikowane.

Czy książka, czy kurs to sam powinieneś lepiej wiedzieć z jakich materiałów lepiej przyswajasz wiedzę. Ja bym zaczął od jakiegoś kursu, a potem i tak bym przeczytał książkę, aby usystematyzować wiedzę.

Są w necie jeszcze interaktywne kursy, gdzie prowadzą za rączkę, ale można z z kodem eksperymentować.
1
komentarz 12 stycznia 2019 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
W trybie incognito kosztuje 39 zł. To Udemy ;d
komentarz 12 stycznia 2019 przez kevin Mądrala (5,010 p.)

@miro, 600zł ? Tam bardzo często są promocje przez które kursy kosztują 39zł :) Wystarczy chwile poczekać

1
komentarz 12 stycznia 2019 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

@adas94 Dzięki za radę, rzeczywiście w trybie incognito jest inna cena. Niezłe zagrywki marketingowe. indecision Podobne do gratisowego litra soku Caprio. 

Więc jak kurs jest dobry i nie ma się czasu na szukanie informacji to można by skusić się na zakup. 

komentarz 10 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@miro, raz w miesiącu te kursy są po 49 ziko :) 

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2020 przez niezalogowany

Zrób Mixa dobra Książka plus odpowiednio dobrany i wyselekcjonowany(pod względem contentu i ocen programistów)  Kurs.

cool oczywiście tylko w przecenie wink

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2020 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

A ja mogę Ci polecić kurs na freecodecamp.org bardzo fajna sprawa. W przeglądarce robisz sobie zadanka masz fajnie podzielone na tematy. A co ważnie nie wydasz nawet złotówki.

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Moim skromnym zdaniem takie podstawy można spokojnie opanować samemu z przeglądania internetu. Natomiast warto dodać, że taki kurs może być dla ciebie zbiorem cennych informacji w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzisz ogrom czasu na wyszukiwaniu wskazówek w internecie. Udemy oferuje tworzenie notatek pod każdej z częsci kursu, dzięki czemu gdy zapomnisz jak coś stworzyć możesz łatwo do tego wrócić. Często również w takich kursach prowadzący wspominają o dobrych praktykach pisania kodu, które są po prostu cenne, warto je znać. W internecie natomiast nie trudno znaleźć przestarzały kod, którego logikę można napisać 2-3 razy krócej.

Sam takich podstaw nauczyłem się korzystając z darmowych poradników, lecz gdybym miał teraz wybierać chyba poszedłbym w płatne kursy, również ze względu na to, że są po prostu tanie. Gdy wybierasz kurs najlepiej sugeruj się ilością osób, które go już zakupiły oraz ocenami.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 29,542 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gagel Początkujący (310 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 514 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2020 w Grafika i multimedia przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 8 września 2021 w JavaScript przez ShockWave Bywalec (2,350 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...