• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zaokrąglić wynik do 2 miejsc po przecinku?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,558 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2015 w C i C++ przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Czytałem już jedno, zamieszczone na tym forum pytanie, w którym ktoś odsyłał do 5 odcinka pana Mirosława Zelenta. W google znalazłem sposób, żeby mnożyć przez np. 100, a potem podzielić przez 100. Ten sposób jednak mi nie odpowiada, i bardzo by mi zależało, żeby to ktoś w prosty i klarowny sposób wytłumaczył mi, jak osiągnąć stan, w którym wynik jest przybliżany do 2 miejsc po przecinku. Proszę mi powiedzieć, jakie trzeba dołączyć biblioteki (o ile w ogóle trzeba), a także jakich komend użyć.

Serdecznie pozdrawiam.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 15 lipca 2015 przez niezalogowany
wybrane 16 lipca 2015 przez Maurycy0621
 
Najlepsza
Żeby liczba wyświetlała się z jakąś dokładnością, musisz użyć manipulatora setprecision(int). O ile pamiętam, znajduje się on w bibliotece iomanip, więc musisz ją zainkludować tą komendą (sorka, że nie w bloku kodu, ale piszę z komórki, jutro na kompie poprawię ;)):

#include

Manipulatora tego możesz użyć na dwa sposoby: ustawiając go bezpośrednio przed wyświetleniem:

cout.setprecision(10); (wyświetli 10 cyfr, przed i po przecinku razem)
cout << "Liczba: " << liczba;

Albo albo w strumieniu:

cout << "Liczba: " << setprecision(10) << liczba;

Ufff, no to chyba wszystko zrozumiałeś ;)
komentarz 16 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)

Wszystko wyjaśnione profesionalne, zostało podane, jaką trzeba dodać bibioltekę, jakimi komendami używa się precyzowania liczb, po prostu cud, miód i orzeszki laugh Także oznaję odpowiedź za najlepszą. Niemniej dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

komentarz 16 lipca 2015 przez niezalogowany
Bardzo ci dziękuję za ocenę! Starałem się wyjaśnić najlepiej jak umiałem i jak widać mi wyszło ;) Jeszcze muszę to poprawić żeby było w bloku kodu, taki mały zabieg kosmetyczny ;)

Pozdrawiam również!
komentarz 23 grudnia 2015 przez String Gaduła (4,520 p.)
edycja 23 grudnia 2015 przez String
Setprecision nie jest wystarczajace chyba. Jesli ustawimy go na (4) a chcemy miec liczbe zapisana z 2 miejscami po przecinku. Jesli liczba jest z przedziału <10,100) to wtedy wszystko zadziała, ale kiedy liczba jest np. większa - 123.4567, setprecision wyświetli nam 123.4 a my chcemy 2 miejsca po przecinku? Podobnie jest w przypadku gdy chcemy wyświetlić "1.00" ?
Mam właśnie taki problem, którego nie potrafię rozwiązać. Pomoże ktoś? :D
+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2015 przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Poszukaj coś na temat: set precision.
+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 590 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w PHP przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 973 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2016 w C i C++ przez rev Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 487 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...