• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Okresowe kopie tablic routingu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,741 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Qwerty97 Nowicjusz (190 p.)
edycja 11 stycznia 2019 przez Qwerty97
Witam, wczoraj na egzaminie miałem pytanie:

Które z protokołów przekazują okresowe kopie tablic rutingu do sąsiedniego rutera i nie mają pełnej informacji o odległych ruterach?

A. RIP, IGRP

D. EIGPR, OSPF

Zaznaczyłem A, a prawidłowa odpowiedź wedlug klucza to D. Pytałem się jednej osoby co zna sie na sieciach i mowi ze raczej powinno byc A, patrzylem na internecie i wynika z informacji ze tez A. Co mysliscie? Wypowie ktos sie kto zna sie na sieciach? Bardzo mi zalezy na tym jednym punkcie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 stycznia 2019 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
Poprawną odpowiedzią jest D
komentarz 11 stycznia 2019 przez Qwerty97 Nowicjusz (190 p.)
Dlaczego?
komentarz 12 stycznia 2019 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)

Z wikipedii: 

OSPF jest protokołem typu link-state jedynie wewnątrz obszaru. Oznacza to, że w ramach pojedynczego obszaru wszystkie routery znają całą jego topologię i wymieniają się między sobą informacjami o stanie łączy, a każdy z nich przelicza trasy samodzielnie 

Z pierwszego linku w google: 

Każdy router EIGRP utrzymuje tablicę sąsiadów, w której są zawarte informacje o sąsiadujących z nim routerach.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,389 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2019 w Egzaminy zawodowe przez Jasnygwint Początkujący (330 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 544 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Misiek_05 Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez konekk Nowicjusz (140 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...