• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z dokumentacją

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2019 w Nasze projekty przez tomek92 Nowicjusz (150 p.)

Cześć.

Mam do zrobienia projekt związany z bazami danych - mam wątpliwości dotyczące dwóch punktów w szablonie dokumentacji. W jednym podrozdziale muszę opisać "funkcjonalności, które będzie spełniać baza (analiza wymagań użytkownika)", w innym natomiast "podstawowe funkcje, które będą realizowane w bazie (zaprojektowanie funkcji)".

Nijak nie mogę rozstrzygnąć różnicy między tymi dwoma elementami. Tu i tu wrzuciłbym po prostu wymagania funkcjonalne.
Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 11 stycznia 2019 przez tomek92
 
Najlepsza

Ja bym to rozumiał tak: (zakładając np. ze mamy aplikację do katalogowania i wyświetlania jakiś książek)

funkcjonalności, które będzie spełniać baza (analiza wymagań użytkownika):

Jako użytkownik chcę mieć możliwość dodania nowej książki i podania wszystkich jej parametrów.

podstawowe funkcje, które będą realizowane w bazie (zaprojektowanie funkcji):

Baza musiałaby więc obsługiwać m.in.:

  • dodawanie nowych książek, czyli jakaś tabela books, czyli funkacja dodania książki
  • uwzględnienie faktu, że ksiązka może mieć kilka kategorii (np. jednocześnie kryminal i komedia), czyli np. osobna tabela na kategorie, czyli funkcja nadawania kilku kategorii
  • w związku z powyższym potrzebny mechanizm do połączenia książki i kategorii, czyli funkcja przypisania kategorii do książki
  • jakieś inne wymagania...

 

Jednocześnie w obu "rozpiskach" nie interesuje mnie sama implementacja tego, czyli np. jaka to będzie baza, jakie pola dokładnie będą w bazie itp. - to już etap dalszy, dokładniejszej analizy.

komentarz 10 stycznia 2019 przez tomek92 Nowicjusz (150 p.)
Tak, to ma sens, dziękuję :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2021 w C i C++ przez hicodyn Początkujący (420 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 344 wizyt
pytanie zadane 13 października 2022 w C# przez everstudybee Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez WoreK Początkujący (400 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...