• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z dokumentacją

0 głosów
59 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w Nasze projekty przez tomek92 Nowicjusz (150 p.)

Cześć.

Mam do zrobienia projekt związany z bazami danych - mam wątpliwości dotyczące dwóch punktów w szablonie dokumentacji. W jednym podrozdziale muszę opisać "funkcjonalności, które będzie spełniać baza (analiza wymagań użytkownika)", w innym natomiast "podstawowe funkcje, które będą realizowane w bazie (zaprojektowanie funkcji)".

Nijak nie mogę rozstrzygnąć różnicy między tymi dwoma elementami. Tu i tu wrzuciłbym po prostu wymagania funkcjonalne.
Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 stycznia przez Tomek Sochacki Mędrzec (169,850 p.)
wybrane 11 stycznia przez tomek92

Najlepsza

Ja bym to rozumiał tak: (zakładając np. ze mamy aplikację do katalogowania i wyświetlania jakiś książek)

funkcjonalności, które będzie spełniać baza (analiza wymagań użytkownika):

Jako użytkownik chcę mieć możliwość dodania nowej książki i podania wszystkich jej parametrów.

podstawowe funkcje, które będą realizowane w bazie (zaprojektowanie funkcji):

Baza musiałaby więc obsługiwać m.in.:

• dodawanie nowych książek, czyli jakaś tabela books, czyli funkacja dodania książki
  • uwzględnienie faktu, że ksiązka może mieć kilka kategorii (np. jednocześnie kryminal i komedia), czyli np. osobna tabela na kategorie, czyli funkcja nadawania kilku kategorii
  • w związku z powyższym potrzebny mechanizm do połączenia książki i kategorii, czyli funkcja przypisania kategorii do książki
  • jakieś inne wymagania...

Jednocześnie w obu "rozpiskach" nie interesuje mnie sama implementacja tego, czyli np. jaka to będzie baza, jakie pola dokładnie będą w bazie itp. - to już etap dalszy, dokładniejszej analizy.

komentarz 10 stycznia przez tomek92 Nowicjusz (150 p.)
Tak, to ma sens, dziękuję :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2015 w SQL, bazy danych przez WoreK Początkujący (390 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 174 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 61 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w C i C++ przez Krlk Początkujący (390 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

62,334 zapytań

108,476 odpowiedzi

226,461 komentarzy

35,293 pasjonatów

Przeglądających: 294
Pasjonatów: 8 Gości: 286

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...