• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie stron internetowych - przyszłość.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
469 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BlackTavish Nowicjusz (120 p.)

Witam! Chciałbym związać swoją przyszłość z tworzeniem stron internetowych. 

Umiem dość dobrze HTML , CSS , PHP , MySQL
JS umiem podstawy jednakże tak czy siak jest co szlifować. :D Tutaj rodzi się moje pytanie: Co jest aktualnie najbardziej opłacalne jeśli chodzi o rozwinięcie się w tej dziedzinie? Słyszałem że WordPress jest na topie. Jednakże po to pisze ten post , aby uzyskać odpowiedź od bardziej doświadczonych ludzi :) Jeśli był post o podobnej tematyce , to przepraszam mogłem go nie zauważyć lub nie uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź ! :) 
 

komentarz 10 stycznia 2019 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Wordpress jest dla tych co chcą sobie zrobi stronę www, ale nie potrafią tworzyć stron internetowych.
komentarz 10 stycznia 2019 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
edycja 10 stycznia 2019 przez Greeenone
"Nie znam to się wypowiem".  WIX jest dla osób, które chcą stronę internetową a nie potrafią takowej stworzyć / wykomać.

Wordpress jest świetnym narzędziem (z którego korzysta np Adobe, BBC America, Playstation, Sony, AMC, itd.) i ma bardzo dobrą pozycje na rynku (Np. sklepy oparte o WooCommerce)

Jeśli uważasz, że WP opiera się na wrzucaniu wpisów i instalowania szablonów z internetu to powiedzenia.

Aby tworzyć porządne strony oparte o WP trzeba wiedzieć jak wykonać szablon ale także i różnego rodzaju wtyczki, optymalizacje, SEO itd.

Odpowiadając na twoje pytanie:

Jeśli chcesz iść w innym kierunku niż WP, to możesz zacząć naukę Frameworków takich jak np. Symfony czy Laravel (Kierunek PHP)

Jeśli jednak wolisz JS, to proponuję Angular'a, React'a lub Vue

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Umiem dość dobrze HTML , CSS , PHP , MySQL.  

Wydaje mi się, że gdybyś faktycznie znał dobrze back-end to nie zadałbyś takiego pytania... Ale do rzeczy, przede wszystkim to poćwicz sobie:

  1. unit testy, to dziś podstawa w porządnych aplikacjach
  2. framework, chociaż z jakiś jeden ale żeby go poznać dobrze
  3. wzroce projektowe i ogólne założenia tworzenia dzisiaj aplikacji, poczytaj o komunikacji ze SPA itp.

A co do przyszłości to WP to nie jest programowanie i w mojej ocenie mało ma z nim wspólnego... to korzystanie z gotowych pluginów itp. Chyba, że mówimy właśnie o pisaniu pluginów czy custom tempaltes to oki, ale to generalnie PHP więc jak faktycznie znasz PHP to dojdzie Ci tylko zgłębienie się w API WP a to mały problem już.

Raczej jednak dzisiaj zauważam dążenie do aplikacji SPA z restowym API co mi osobiście bardzo się podoba i mega ułatwia development, nie do porównania z apką monolitową, chyba, że mówimy o jakiś mikro stronkach itp. to ok, monolity mogą być.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 684 wizyt
pytanie zadane 23 września 2018 w HTML i CSS przez Kubax Początkujący (430 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 380 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 311 wizyt

92,545 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...