• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Django/Phyton - gdzie się nauczyć - system linux?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
866 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Python przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
zmienione kategorie 9 stycznia 2019 przez criss
Dzień dobry, gdzie nauczyć się Django oraz potrzebnego do niego phytona? Chciałbym tworzyć w tym frameworku na stronach internetowych system rejestracji itp. Czy ktoś z was poleca jakiś kurs lub książkę? Jakiś czas temu zakupiłem taką książkę https://helion.pl/ksiazki/django-praktyczne-tworzenie-aplikacji-sieciowych-antonio-mel,djptas.htm#format/e

ale w niej i niektórych kursach video wymagany jest linux. Nie znam się na tym systemie, słyszałem, że sprawia on jakieś problemy i działa przy użyciu konsoli.

Jakie jest dobre źródło wiedzy, żeby nauczyć się tego narzędzia? Ta otoczka sprawia wrażenie, że to jest mocno skomplikowane i zastanawiam się czy nie lepiej nauczyć się PHP.
komentarz 9 stycznia 2019 przez niezalogowany

ale w niej i niektórych kursach video wymagany jest linux. Nie znam się na tym systemie, słyszałem, że sprawia on jakieś problemy i działa przy użyciu konsoli.
 

każdy system może sprawiać problemy i każdy system działa przy użyciu konsoli. To czy będziesz tej konsoli używać to już jest indywidualny wybór. Króluje przeświadczenie konsoli jako archaicznego narzędzie bo każdy widzi przez konsolę ten przestarzały cmd z windowsa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2019 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)

Dzień dobry, gdzie nauczyć się Django oraz potrzebnego do niego phytona? 

Z kursów, tutoriali, książek i dokumentacji (Django ma naprawdę fajny tutorial na swojej stronie i co ciekawe jest dostępny po polsku).

ale w niej i niektórych kursach video wymagany jest linux. 
 

W zasadzie hołduję zasadzie że każdy powinien używać tego na czym najwygodniej mu się pracuję, jeśli preferujesz Windowsa to szczerze nic nie stoi na przeszkodzie aby skonfigurować go do pracy z Pythonem i Django. Potrzebujesz jakiegoś edytora teksu (polecam Visual Studio Code) i interpretera Pythona. Następnie tworzysz sobie środowisko wirtualne i instalujesz przy użyciu narzędzia `pip` potrzebne biblioteki/frameworki. Możesz też ewentualnie skorzystać z IDE Pycharm, które posiada wbudowane wsparcie dla programowania webowego (w tym Django) .

 słyszałem, że sprawia on jakieś problemy i działa przy użyciu konsoli. 

Z Linuxami jest bardzo różnie. U części osób działała bez zarzutu, za to u niektórych potrafi się wysypać przy instalacji. 

Co do konsoli, to tak Linux posiada wiele narzędzi konsolowych, ale na większość z nich istnieją graficzne nakładki. Ogólnie da się codziennie korzystać z Linuxa bez konsoli. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy system "wysypie się", wtedy może istnieć konieczność użycia terminala.

Co do programowania i tak czasami używa się konsoli, zarówno na Windowsie, Linuxie i Macu. I nawet aby odpalić migrację w Django będziesz musiał użyć konsoli ( jak się mylę i da się to zrobić inaczej, proszę poprawcie mnie).

 

ps. Na Windowsie nie używaj CMD tylko PowerShells lub czegoś lepszego.

komentarz 9 stycznia 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
Dziękuje bardzo za odp, ale czy mógłbyś podesłać mi linka do tej strony z kursem?

Czy to jest ta strona https://www.djangoproject.com/start/overview/  ?
komentarz 10 stycznia 2019 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)
edycja 10 stycznia 2019 przez izonik

Tak to jest strona projektu. Tutaj znajduje się dokumentacja (po angielsku), a tutaj wspomniany tutorial.

komentarz 10 stycznia 2019 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)

@ziomek7, Zapomniałem dopisać, jest jeszcze ten tutorial.

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 142 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w Python przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 376 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2023 w Python przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...