• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konkretny język do tej aplikacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez SzobX Nowicjusz (200 p.)
Witam, piszę tutaj gdyż nie mam problem w głowie,  chciałbym napisać aplikacje zarządzającą flotą aut w wypożyczalni, i na oto tym projekcie chciałbym się rozwijać.  znam bardzo dobrze język PHP i podstawy laravela.
Lecz aplikacje chciałbym napisać w VUE/Angularze  a sam web service w laravel'u i oto moje pytanie czy myślicie, że te dwie technologie będą odpowiednie?  myślałem jeszcze o web service w django gdyż podstawy pythona też nie są mi obce a rozwój nowej technologi to też same plusy. Jak macie jakieś inne pomysły co do technologi to jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli znasz dobrze PHP to rób w nim, fanie też pisze się w Javie/Springu, bardzo fajnie podejście i przyjemna technologia ale to już co kto woli.

Do frontu Angular jak najbardziej, zrób sobie niezależny back-end na zasadzie endpointów API i front, który z nich krozysta i będzie ładnie śmigać. Jeśli nie chcesz się bawić w mocno customowy wygląd to ostatnio trafiłem na fajną libkę ngPrime do Angulara, korzystam w niej w adminkach i jest w miarę spoko.
komentarz 9 stycznia 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
*PrimeNG chyba ;)

Szkoda że nie wiedziałem o niej jakiś miesiąc temu, dzięki…
1
komentarz 9 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
heh tak, nie wiem czemu zakodowalem sobie ngprime i wciąż też tak to w google wpisuje :)

wiesz co ja to wzialem do jednej adminki bo ma w sobie podstawowe elementy, edytor tekstu, proste wykresy do statystyk, ladnie pracujebz fullcalendar itp. przez co nie musialem szukac roznych libek :) i tak jakos się przyzwyczailem...
komentarz 9 stycznia 2019 przez SzobX Nowicjusz (200 p.)

@Tomek Sochacki, Dzięki wielkie własnie przez PrimeNG spodobał mi się angular gdyż kolega własnie mi tą libkę pokazał. czyli podzielić sobie aplikację na serwer który będzie odpowiadał za web service i client który będzie odpowiadał za cały front?  bo własnie najciężej mi zrozumieć połączenie frontu z back-endem czy to mają być dwa nie zależne  foldery czy wszystko w jednym projekcie i po prostu vue w sekcji "/public" 

komentarz 9 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ja jestem zwolennikiem raczej aplikacji typu SPA z back-endem jako API ale są różne szkoły, niektórzy wolą apki bardziej monolitowe np. php z twigiem, spring z thymeleaf itp. Mam obecnie kontakt i z jednym i z drugim podejściem i zdecydowanie wolę pierwsze, czyli SPA Angular/React itp. + API i komunikacja poprzez XHR, SSE, WS itp. Wtedy w ogóle możesz sobie zrobić oddzielne repo dla API i drugie dla frontu i masz całkowicie niezależny development.
komentarz 9 stycznia 2019 przez SzobX Nowicjusz (200 p.)
Super :D dzięki za tak rozwinięte odpowiedzi, myślę że to mnie troche nakierowało na myślenie  stricte według tego jak ma aplikacja wyglądać
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia 2019 przez intoksynator Gaduła (3,450 p.)
php

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,698 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 276 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 389 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...