• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
Cześć, muszę złożyć komputer dla dziewczyny. Samo podłączenie wszystkiego zainstalowanie systemu i konfiguracja nie są wielkim problemem. Jednak o dobranie komponentów dolę się spytać. Komputer ma się nadawać do gier. Jako próg wydajności przyjmijmy, że musi na nim pójść Wiedźmin 3(takie wytyczne od mojej lubej). Ja wymyśliłem mniej więcej coś takiego:

1. Procesor: AMD Ryzen 7 2700X 3.7GHz, 20MB, BOX (YD270XBGAFBOX)

2. Płyta główna: Asus TUF B450M-PLUS GAMING(niestety nie znalazłem fajnej płyty która nie ma w nazwie gaming, dobrze chociaż, że nie ma pro, ultra i mega)

3. Grafika: GIGABYTE RADEON R9 380X

4. RAM: dd4 3000mhz 2x8 gb

5. Dysk twardy: tutaj się zastanawiam albo SSD 1TB albo HDD 0,5TB + SSD 0,5TB

6. Zasilacz: nie mam pojęcia może ktoś mądrzejszy podpowie?

Taki zestaw powinien kosztować około 3000/3500zł, chyba.
Teraz pytania:D Czy taki zestaw będzie ze sobą współpracować? Co byście ewentualnie zmienili? Jaki zasilacz wybrać? Co można brać używane, a co lepiej nie?
komentarz 8 stycznia 2019 przez niezalogowany
Nie ma sensu takiego procesora mocnego pchać, lepiej wziąć ryzen 5 2600 i na lepszą kartę przeznaczyć rx580/590

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
wybrane 9 stycznia 2019 przez icytower
 
Najlepsza

Grafikę kupujesz nową czy używaną? Moim zdaniem ten zestaw jest średni, procesor przesadzony.

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/8u4wft29u

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5
SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
Samsung 500GB 2,5'' SATA SSD 860 EVO
AMD Ryzen 5 2600
SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem
MSI B450-A PRO

Na start dysk SSD 500 GB w późniejszym czasie możesz dołożyć kolejny. Spokojnie pójdzie na tej konfiguracji Wiedzmin 3. Ewentualnie jeżeli jesteś w stanie dołożyć warto kupić chłodzenie dodatkowe do procesor SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (refflink). Chłodzenie box wystarczy lecz potrafi być głośne.

komentarz 8 stycznia 2019 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
super. dzięki bardzo za pomoc. grafikę na pewno nową. myślałem żeby używane kupić RAM i może płytę główną.
komentarz 9 stycznia 2019 przez niezalogowany
Raczej nie znajdzie używanej na chipsecie B450 bo to wszysko całkiem nowe płyty są. Szybciej na B350.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 354 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 189 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...