• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista bez studiów - technologie Microsoftu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
568 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)
edycja 8 stycznia 2019 przez Piter10p
Witam serdecznie.

Jestem świadomy, że temat programisty bez studiów był wałkowany, jednak moje pytanie skierowane jest bezpośrednio w stronę technologii microsoftu.

Moja sytuacja wygląda następująco: Za pół roku będę pisał maturę, kończę tym samym technikum informatyczne. Posiadam więc wiedzę z zakresu seci, serwerow (Windows Server), bez danych (w szkole był mySQL ale prywatnie pracuję na SQL Server). Jeśli chodzi o programowanie, jestem samoukiem. Technologią w jakiej aktualnie pracuję jest .NET (W szczególności .NET Framework i ASP.NET MVC). Oczywiście do tego dochodzi JS z jQuery, HTML i CSS z Bootstrapem.

Jeśli chodzi o doświadczenie, pracuję po godzinach jako freelancer i mam już na koncie kilka udanych, komercyjnych projektów w tych technologiach. Nie posiadam jednak żadnych większych projektów open sourcowych na githubie.

I tutaj pojawia się pytanie: Realne jest dostanie pracy z wiedzą, którą pisiadam zaraz po skończeniu szkoły?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Prosiłbym o opinię każdego, a w szczególności osoby pracujące w tych technologiach. Jeżeli odezwał by się jakiś rekruter, byłbym wniebowzięty.

Z góry przepraszam za wszelakie błędy, jednak autokorekta bardzo dziwnie pracuje na tym portalu. Nie mam pojęcia czemu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 stycznia 2019 przez TeslaX93 Gaduła (3,600 p.)
Byłem jakiś czas temu rekruterem (ale niestety nie siedzę w środowisku .NETowym). W skrócie powiem tak, mało która firma, nawet po pokazaniu swoich projektów z GitHuba od razu będzie chciała od razu Ciebie zatrudnić. W większości przypadków w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej dostaniesz kartkę papieru z prośbą o napisaniu dość prostego kodu, lub odezwą się do Ciebie, abyś w ciągu x dni zrobił dla nich prostą aplikację. W obu przypadkach, liczy się to, w jaki sposób podejdziesz do problemu - sprytny sposób na zamienienie długiego kodu w pętlę robiącą to samo, jednocześnie nie umniejszając jego czytelności na pewno zostanie doceniony. Podobnie jak nie wykładanie się na pytaniach w stylu "czym się różni ++i od i++".

Jeżeli masz kilka udanych komercyjnych projektów, to nie widzę powodu, dla którego nie miałbyś zostać zatrudniony, chyba że będziesz żądał bardzo wygórowanego wynagrodzenia albo Twój kod będzie kiepskiej jakości.
komentarz 8 stycznia 2019 przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)

Dziękuję Panu za odpowiedź. Wygląda na to, że powinienem po prostu dalej robić swoje, i powoli zdobywać doświadczenie.

Z początku raczej wynagrodzenie nie będzie grało dla mnie większej roli. Grunt to dostać pracę. Potem będzie z górki smiley

komentarz 8 stycznia 2019 przez TeslaX93 Gaduła (3,600 p.)
Nie ma za co. Bardzo często w pierwszej pracy można sobie uświadomić, że tak naprawdę zna się naprawdę bardzo mało. Grunt, aby się nie poddawać i dokształcać przy każdej możliwej okazji.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 3,887 wizyt
+2 głosów
5 odpowiedzi 32,752 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,692 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,955 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...