• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Godne polecenia kursy C++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,352 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zahrad Użytkownik (740 p.)
Witam, chciałbym aby podaliście kursy c++ godne poleciania. Pozdrawiam

10 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 9 września 2018 przez Dorion300
Według mnie najlepsza polska strona z kursem C++
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1

A tu dokumentacja wszystkich biblioteczek STL.
http://www.cplusplus.com/reference/
+2 głosów
odpowiedź 15 lipca 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Gorąco polecam, wszystko za free: http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/

Pozdrawiam

+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Kursy godne polecenia cóżżż, najlepszym kursem według mnie jest książka Stephana prata lub Jerzego Grębosza. Ale jeżeli chodzi o video kursy, czy też takie po prostu internetowe to ccp0x, i rzecz jasna kursy pana Mirosława Zelenta
komentarz 15 lipca 2015 przez niezalogowany
:O Nie pomyślałem o książkach! Tak to bym od razu powiedział o ,,Symfonii C++", ale wydawało mi się, że autorowi chodzi o kursy internetowe, bo jednak książka nie kojarzyła mi się z kursem ;)
+1 głos
+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2015 przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
polecam c++ z newboston na yt jeśli nie masz problemów z angielskim , koleś tłumaczy na fajnych przykładów a do tego kupa śmiechu :D i oczywiście kurs Pana Mirka (właśnie zaczynam o obiektówkę  a do tego doczytuje każde zagadnienie na bierząco do odcinków ze podręcznika Stephena Prata :)
komentarz 15 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Warto kupić książkę Praty? Bo zamierzam kupić. smiley

komentarz 15 lipca 2015 przez niezalogowany
NIE KUPUUUJ! Toż to dzieło szatana! ;D Nie no, żartuję, ale ja ci jak najbardziej polecam ,,Symfonię C++". Ale jeśli nie przepadasz za humorem, żartem, porównywaniem i nie mówieniem wprost, to powinna ci do gustu wpaść właśnie ,,Szkoła programowania", albo ,,C++" Bjarna Stroustrupa. A może ,,C++ Kompendium"? Nie pamiętam, ale pamiętam to, że obie te książki są przetłumaczone na polski, więc jednak błędy mogą być! ;)
komentarz 15 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Czytałem początek Symfonii, ale jakoś to do mnie nie przemawia.

komentarz 15 lipca 2015 przez niezalogowany
A no właśnie... Bo programiści dzielą się na dwie grupy: ci co lubią Symfonię i ci, co jej nie lubią ;D Czytaj Pratha ;)
+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)

Ja wykupiłem kiedyś kurs w formie filmów instruktażowych. Co prawda gościu tłumaczy jak idotom, ale właśnie wiedza w takiej formie najszybciej się "wchłania" wink Polecam

http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_programowania_w_c.html

0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
0 głosów
odpowiedź 15 lipca 2015 przez niezalogowany
Oczywiście polecam kurs Pana Mirosława Zelenta (ale to już każdy wie ;)) i kurs cpp0x http://cpp0x.pl/
–1 głos
odpowiedź 15 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
edycja 17 lipca 2015 przez Mieszko I
Polecam Kurs C++ Mirosława Zelenta i Kurs Obiektowego C++ także jego autorstwa. Poza tym książkę Jerzego Grębosza "Symfonia C++". Pozdrawiam.
komentarz 15 lipca 2015 przez tede774 Bywalec (2,650 p.)
* "Symfonia C++"  :)
komentarz 15 lipca 2015 przez niezalogowany
,,Symonia C++" XD Rozwaliłeś mnie tym ;D Aż mi się lekcja historii przypomniała ;)
–1 głos
odpowiedź 7 września 2018 przez Lukin Początkujący (260 p.)

Hej. Ja podeślę linka do mojego kursu C++ na poziomie już bardziej zaawansowanym.

http://coders.school

Mam jednoosobową szkołę, działalność rozpocząłem w tym roku. Od ponad 6 lat jestem programistą C++ a od 3 lat uczę programowania. Najpierw uczyłem wewnętrznie w swojej firmie, ale po bardzo pozytywnych opiniach i wmawianiu mi, że mam talent do upraszczania skomplikowanych rzeczy postanowiłem wyjść z tym do ludzi :-)

Narazie uczę tylko stacjonarnie we Wrocławiu, ale w przyszłym roku wypuszczam kurs online i już zbieram chętnych na niego. Mój kurs nie jest bootcampem, jakie można znaleźć w ofertach kilku innych szkół. Nigdy nie uczyłem od podstaw, a spotkania mamy tylko raz na tydzień. Kulisy nauki dzieją się w domu, gdzie uczestnicy pracują grupowo nad zadanymi projektami. Kładę przeogromny nacisk na pracę w grupie, bo szkoła uczy rywalizacji, a nie kooperacji wymaganej w zawodzie programisty.

Przed rozpoczęciem kursu u mnie zawsze wymagam przerobienia Kursu C++ i Obiektowy C++ Pana Zelenta.

Uczę na takim poziomie, aby bez problemów można było dostać pracę jako młodszy programista C++. Jest to dużo więcej niż wiedza  akademicka, która w dzisiejszych czasach niestety często nie jest wystarczająca.

Będę też co jakiś czas organizował darmowe lekcje we Wrocławiu. Dowiecie się o nich z newsów na stronie. Jeśli kogoś zainteresowałem to zachęcam do zapisu na mój newsletter. Dostaniecie info o nowościach a w przyszłości będę oferował zniżki na swoje kursy :-)

komentarz 7 września 2018 przez monika90 Pasjonat (22,940 p.)
Ale w Twoim teście na pytanie 6 nie ma do wyboru prawidłowej odpowiedzi.
komentarz 8 września 2018 przez Lukin Początkujący (260 p.)
Hej @monika90, dlaczego tak sądzisz? :-)
komentarz 8 września 2018 przez monika90 Pasjonat (22,940 p.)
Program ma niezdefiniowane zachowanie, a nie ma takiej odpowiedzi.
komentarz 8 września 2018 przez Lukin Początkujący (260 p.)
Gwarantuję że tam nie ma niezdefiniowanego zachowania :-) standard C++ dokładnie określa co się dzieje w takim przypadku jak usuwanie danych spod nullptra, bo zakładam, że o tym mówisz. https://stackoverflow.com/questions/6731331/is-it-still-safe-to-delete-nullptr-in-c0x
komentarz 8 września 2018 przez monika90 Pasjonat (22,940 p.)
Alokowana jest tablica, a operator delete jest w wersji dla pojedynczego obiektu. Zachowanie jest niezdefiniowane, wcale nie wiadomo czy będzie wyciek pamięci.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 534 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 214 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...