• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

windows czy można pobrać legalnie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
844 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)
Witam forumowiczów. Od razu chcę zaznaczyć,że jestem całkowitym laikiem komputerowym i poza taką ogólną wiedzą , jak włączyć/wyłączyć kompa,internet itp itd. to nie jestem zbyt mocny w tej dziedzinie. Mam obecnie system operacyjny Windows Vista home Basic,od kilku dni dosłownie mam tego laptopa. W związku z tym systemem pojawiają się liczne problemy takie jak niemożliwość pobrania gry "Tibia" czy wtyczka adobe flash player po prostu nie chcę się zainstalować,nie wiem z jakiego powodu,gdyż klikam w pobrany plik i NIC SIĘ NIE DZIEJE. Tak jak wspomniałem kompletnie nie znam się na detalach i nie umiem samemu rozwiązać tego typu problemów. Dlatego przyszło mi do głowy,żeby zmienić system operacyjny i właśnie z tym pytaniem do Was kochani wychodzę - Czy mogę- legalnie pobrać sobie np Windows 10 czy 8 ? I jeśli tak ,to jak to zrobić?Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc!
komentarz 8 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Lepiej opisz tego laptopa parametry i marka, model.
komentarz 8 stycznia 2019 przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)
Asus notebook K40AB,K50AB Series

ADM ATHLON(tm) X2 Dual-Core QL- 64  2.10 GHz

4,00 GB

32-bitowy system operacyjny

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
"wtyczka adobe flash player po prostu nie chcę się zainstalować,nie wiem z jakiego powodu,gdyż klikam w pobrany plik i NIC SIĘ NIE DZIEJE. " sciagnij offline installera i wtedy zainstaluj. Jezeli pelnej instalki flasha tez nie mozesz zainstalowac, to musisz to odpalic jako admin albo pobawis sie windows defender czy innymi takimi, ktore zabezpieczaja rozszerzenia np exe przed klikaniem.
1
komentarz 8 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Dostał odpowiedz w innym pytaniu ze Tibia i tak nie jest wspierana poniżej ósemki.
komentarz 8 stycznia 2019 przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)
Mógłbyś zapodać linka? Pobrałem z tej strony https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4054530/microsoft-net-framework-4-7-2-offline-installer-for-windows    i błąd podczas instalacji.
komentarz 8 stycznia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
z tego co pisales gra wymaga adobe flash player a nie microsoft net framework, jezeli jest potrzebny net framework, lub c distribution to jak nowe wersje nie wchodza, sprobuj ze starszymi.

Mozliwe, ze masz zwalony system, daj komus na reinstalke - to jest doslownie chwila dla kogos wprawionego. No chyba ze masz jakies dane na kompie co je chcesz odzyskac/zatrzymac wtedy troche dluzej.
komentarz 8 stycznia 2019 przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)

@PolYGlok,
Ale co ma teraz Adobe Flash do Tibii????

komentarz 8 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Ja nic nie pisałem o flash playeru.

Co ma? Nie wiem, może używa wtyczki flash playera by wyświetlać jakieś efekty.

Nie wiem, ja mam wyłączoną wtyczkę flash paleyera już kilka lat bo dzięki niej można załapać wirusa na kompa z tego co wiem- czy coś w ten deseń.
komentarz 9 stycznia 2019 przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)
hm więc co mogę zrobić,żeby móc oglądać filmy np na cda ? na Youtube normalnie idą,a na cda czy zalukaj już nie chcą się wlączyć.
komentarz 9 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Sprecyzuj tą wypowiedź.
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Ze strony Microsoft możesz pobrać obraz ISO to jest link do 8emki

polecam wybrać 64bitowa wersje. 

Jak byś nie wiedział jak zainstalować to jutro pisz. 

komentarz 8 stycznia 2019 przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)
Pobrałem jak napisałeś,ale oczywiście błąd. O treści :

Problemy z blokowaniem:

Program .NET Framework 4.7.2 jest nieobsługiwany w tym systemie operacyjnym.
komentarz 8 stycznia 2019 przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)

Tylko,że ja mam 32bitowy system,to jak 64bitowa?Można tak?

komentarz 8 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Tak, a nawet trzeba- przecież chcesz zastąpić stary system.

Twoj laptop to dziadek, nie spodziewaj się po nim za wiele.

Jest 10-letni i nie za wiele w nim możesz ulepszyć.

System 64 bitowy przynajmniej będzie widział te 4GB ramu które masz.

Polecił bym Ci udać się z nim do kogoś kto zna się choć trochę na komputerach to zrobi to szybciej no chyba że masz cierpliwość to możesz to zrobić sam.

Na YouTube jest mnóstwo poradników jak zainstalować win8 z pendriva czy płyty DVD.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
komentarz 9 stycznia 2019 przez LaikKomputerowy95 Nowicjusz (160 p.)
Ok dziękuję za pomoc.
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2019 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Po przeczytaniu tych odpowiedzi i komentarzy, sugeruję (tylko sugeruję) ,że możliwe jest zainstalowanie Windows 8 z zbootowanego pendrive'a albo innego komputera.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,307 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 20,634 wizyt
–2 głosów
1 odpowiedź 379 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...