• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Customowe znaczniki w HTML5.

0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia w HTML i CSS przez nielotweb Obywatel (1,490 p.)

Hej. Ciekawią mnie customowe znaczniki w HTML, jak to z nimi jest. Oglądałem sobie youtuba (tzn. źródło strony), i ich strona jest przepełniona customowymi znacznikami, dla przykładu:

<ytcp-entity-page id="entity-page" class="loaded style-scope ytcp-app x-scope ytcp-entity-page-0" first-load=""> 

I tu pytanie takie - jaki sens ma tworzenie tych znaczników? W sensie, czym one się różnią od podstawowych semantycznych znaczników od HTML5? Jakie jest ich przeznaczenie?

Z góry dziękuję za odp!

komentarz 7 stycznia przez Marcins321 Mądrala (5,470 p.)
nie widziałem takiego czegoś nigdy ,ale zgaduje że związane jest to z JS

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 7 stycznia przez Comandeer Mentor (454,620 p.)

Custom Elements. Z tym, że dostępność i semantykę trzeba im dorobić we własnym zakresie.

komentarz 7 stycznia przez nielotweb Obywatel (1,490 p.)
Dobra rozumiem. Myślę że za dużo zachodu z nimi, i lepiej używać standardowych, już wbudowanych znaczników;p

Dzięki za odpowiedź.
1
komentarz 7 stycznia przez Comandeer Mentor (454,620 p.)
To zależy, co tworzymy. Przy komponentowej aplikacji internetowej tego typu znaczniki mogą podnieść czytelność kodu. Przy normalnej stronie nie są za bardzo potrzebne.
komentarz 7 stycznia przez nielotweb Obywatel (1,490 p.)
Zgadzam się, o tym samym pomyślałem. Czytelność o wiele poprawiają, ale jak powiedziałeś na normalne, podstawowe strony to imo sensu nie ma.

Chyba że się robi ambitny, duży projekt to takowe znaczniki dodadzą uroku do projektu;p

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 21 marca w HTML i CSS przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,660 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 143 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez COLD IC3 Nałogowiec (36,940 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2017 w HTML i CSS przez JuniorDevAspirant Obywatel (1,830 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

63,304 zapytań

109,563 odpowiedzi

228,872 komentarzy

43,893 pasjonatów

Przeglądających: 172
Pasjonatów: 7 Gości: 165

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...