• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Server, Zakup Windowsa 7 i 10, CAL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
edycja 6 stycznia 2019 przez XDdomino
Cześć uczę się obsługi Windows Server i dotarłem do blokującego mnie momentu w odcinku "Windows Server #2: Active Directory: konta, grupy, profil mobilny". Server i hosta (windows 7 home) mam postawionego na maszynach wirtualnych w programie VirtualBox. Robię wszystko tak jak Pan Damian. Jednak gdy próbuję przyłączyć do domeny swojego hosta to w menu start nie pokazuje mi się ta opcja "Przyłącz do domeny".

Wynika to zapewne z tego, że nie posiadam wersji professional Windowsa 7 a home oraz braku licencji CAL.

Zastanawiam się jak najlepiej sobie to poukładać. Bo chcę się uczyć dalej :)

Chciałbym mieć dwóch hostów łączących się z moim serverem, jeden z zainstalowanym windowsem 10 a drugi np. z windowsem 7  (taki fetysz XD) oba oczywiście w wersji professional. No i licencja CAL.

Stąd moje pytanie jak oceniasz mój pomysł z pozycji kogoś bardziej doświadczonego?

Jak to jest z tą licencją CAL, ile ich będę potrzebował i jak ją zdobyć ?

Na jakiej wersji windows server teraz się pracuje ?

Chciałbym to jakoś fajnie rozegrać, bo wiadomo od przybytku głowa nie boli  a zakup dwóch systemów i licencji CAL kosztuje ;)
komentarz 6 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Która opcja się nie pokazuje?
komentarz 6 stycznia 2019 przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
"Przyłącz do domeny"

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
edycja 7 stycznia 2019 przez PolYGlok

Wynika to zapewne z tego, że nie posiadam wersji professional Windowsa 7 a home oraz braku licencji CAL

Co ma wersja Windowsa do programu uruchamianego w VBoxie?

Musisz mieć albo coś źle ustawione albo coś robisz źle. Bo WServer jest darmowy na 180 dni.

Po drugie tuturial nie miałby sensu albo by to było zaznaczone na wstępie że jest przeznaczony dla tych tylko którzy mają Windows Pro albo enterprice.

komentarz 7 stycznia 2019 przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
Dokładnie to było powiedziane: "Nie zadziała na wersji niższej niż professional" ;)
komentarz 7 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
W którym momencie?
komentarz 7 stycznia 2019 przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
od 14 minuty ;)
komentarz 7 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Masz racje, przepraszam ja ten kurs przerabiałem dawno temu ale ja miałem win7 pro na laptopie którym to wykonywałem i może dlatego zapomniałem o tym teraz.  

Trochę dziwne powinno być powiedziane na początku kursu że to i to jest potrzebne.

Nie będę Ci polecał nic nie legalnego do nauki więc musisz jednak wykupić professional'a a co do licencji zobacz tutaj.

 

komentarz 7 stycznia 2019 przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
;)  Kupię windows 10 i 7 w wersji professional, postawię na maszynach wirtualnych. Nie wiesz może który windows server jest spotykany w firmach?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 351 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 250 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 724 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,613 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...