• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed jak zrobić negacje w pythonie

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
720 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Python przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)
zamknięte 6 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta

Hej.

Wiem że to co napisałem to podstawy ale zapomniałem bo mam ważny projekt i że streszu o wszystkim zapominam i chdzi mi onegacje w if

if x == 10:
...

i nie wiem jak mam zrobić żeby to było np jak x nie równa się 10 niemoge nigdzie tego znaleść

komentarz zamknięcia: znam już odpowieć

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez niezalogowany
if (x != 10):

print("Polecam dokumentację pythona")
komentarz 6 stycznia 2019 przez niezalogowany

nie pamiętam już czy z nawiasami czy bez cheeky

3
komentarz 6 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

print("Polecam dokumentację pythona")

wiesz co... mam polecamy dokumentację człowiekowi, któremu nie chce się dupy ruszyć żeby wpisać najprostszą frazę w google :) ehh... przykro patrzeć jak za programowanie biorą się osoby, które nie potrafią korzystać nawet z google... a mam wrażenie, że ostatnio jest tu takich coraz więcej.

komentarz 6 stycznia 2019 przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)
właśnie ja umiem kożystać z google i wziołem się za programowanie jak miałem 7 lat a teraz mam 10 więc mam mało lat i dużo zapominam (:
komentarz 6 stycznia 2019 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)

@Marcins321, Zadziała z nawiasami, ale zaleca się pisać bez nich.

1
komentarz 6 stycznia 2019 przez niezalogowany

@Tomek Sochacki, dokładnie. Ostatnio taki wysyp tego jest, że aż żal na to patrzeć kiedy ktoś coś napisze, spartoli i potem nie umie nawet pomyśleć dlaczego nie działa, albo przynajmniej włączyć debuger. Teraz takie dobre czasy są z tym internetem, taka wiedza na wyciągnięcie ręki a większość ludzi jest takimi leniami, że zamiast poszukać samemu to od razu spamuje zadaniem z pierwszym zadaniem pierwszej lekcji programowania. Sam się dopiero zaczynam uczyć, ale jak kod nie działa to szukam rozwiązania w kodzie, a nie wysyłam tą spuściznę do innych.

+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a taki operator: x != 10?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2019 w JavaScript przez EteerYT Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Python przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...