• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sztuczna inteligencja-jaki rodzaj ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
600 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Inne języki przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam forumowiczów poszukuje informacji na temat sztucznej inteligencjii.

Od zawsze interesowałem się tym tematem lecz nigdy nie miałem z nią styczności przy programowaniu.Poszukuje języka do którego te fukcje się nadają najlepiej a mianowicie,chciałbym stworzyć swoją taką sztuczą inteligencje która potrafiła by miała swoją pamieć,można było by ją uczyć  naprzykład "opowiadając jej coś "i nastepnie zadając pytanie z trgo co jej opowiedziałem potrafiła by mi przekazać coś co na dany temat wie.

Jaki język do takich celów najlepiej by sie nadawał ? Oraz czy istnieje waśnie taki"rodzaj" sztucznej inteligencji?

Tak wiem troche chaotycznie napisane przepraszam za to.

Bardzo proszę o pomoc

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 6 stycznia 2019 przez Absum
 
Najlepsza
Język w sumie dowolny, ale z tego co się orientuję do tematy AI i ML chyba najczęściej realizowane są w pajtonku. Ale nie zaczynaj od języka, to jest akurat najmniej istotny problem, język to tylko narzędzie. Najpierw musisz nauczyć się jak w ogóle tworzyć takie algorytmy itp. i tutaj kłania się przede wszystkim matma, teorie zbiorów, teorie prawdopodobieństwa itp. itd. Sporo osób wchodzi w te tematy a nie zna podstaw matmy, np. niedawno jedna z osób z forum prosiła mnie o jakieś materiały do pythona pod kątem ML, a nie znała kompletnych podstaw z matmy jak np. czym jest macierz rzadka itp. Także najpierw matma, a potem dopiero kodowanie :)
komentarz 6 stycznia 2019 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
To znaczy z tego co pan napisał to faktycznie nie jest to takie proste na jakie wygląda. Nie zwróciłem uwagi na problem od podnóża problemu lecz skupiłem sie na samym działaniu końcowym.

Bardzo dziękuję za odpowiedz !

Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)
komentarz 6 stycznia 2019 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
http://wmii.uwm.edu.pl/f/images/PTM/SZM-2017/wyklad_10.pdf

Szukałem teraz informacji i znalazłem ciekawy dokument z informacjami o potrzebnych zagadnieniach z matematyki do danej dziedziny programowania :)
komentarz 6 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
przejrzałem na szybko i nawet ciekawe, fajne zdjęcia :) W wolnej chwili sobie poczytam, choć z tym czy do big data potrzeba jakieś większej matmy jak tam piszą to bym dyskutował... pracuję z big data i elastikiem, a nie jestem jakimś mega orłem z maty :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w Inne języki przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 648 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 295 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2020 w Inne języki przez borys0566 Nowicjusz (240 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...