• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki czytnik ebooków

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,001 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez informatyk-00 Nowicjusz (230 p.)
Witam

Zamierzam kupić czytnik ebooków. W przeszłości nie miałem styczności z tego typu urzadzeniami więc nie za bardzo wiem na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Dlatego zwracam się do was z pytaniem czy znacie/używacie czytnik godny polecenia. (Budżet to okolice 300 zł )

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2019 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
wybrane 3 lutego 2019 przez informatyk-00
 
Najlepsza
Ja osobiście korzystam z Kindla (chyba to jest Kindle 7) i mogę go polecić, ale tak bardziej ogólnie: pierwsza rzecz to ekran - koniecznie e-papier (chyba już inne wyszły z użycia) -  tło nie jest co prawda tak białe jak przy zwykłym, przez co światło do czytania musi być odpowiednie, ale oprócz tego sprawuje się świetnie (czytanie w słońcu czy przy lampce bez problemu). Fajną opcją jest wbudowane podświetlenie, ale lampkę na klips możesz dokupić później za ~30 zł. Są czytniki z przyciskami, są z dotykowym ekranem - ja mam dotykowy ekran i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie, odcisków palców czy zabrudzeń w ogóle nie widać, a jest to bardzo prosty i wygodny sposób kontroli. Oprócz tego zwróć uwagę na obsługiwane formaty. Głównie są trzy: .mobi (dla kindli), .epub i pdf. Z perspektywy mojego kindla można korzystać z wszystkich trzech, z tym że .mobi wygląda i działa świetnie, a przy pozostałych dwóch tekst się rozwala przy skalowaniu (da się czytać), a jak są obrazki to tragedia, więc czytanie pdf'a nie jest jakieś porywające (może nowsze sobie lepiej radzą). Ostatnia rzecz to wysyłanie książek na czytnik - w kindlu wygląda to tak, że wklejasz książkę do programu, klikasz wyślij, łączysz czytnik z wi-fi, książka się pobiera (parę sekund) i ją masz. Oczywiście zawsze pozostaje opcja przez kabelek. Generalnie polecam Kindle.
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2019 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
Hej,

używałem czytnik pocektbook i dobrze się sprawował, nie był drogi a jego plusem była możliwość obsługiwania wszystkich rodzaji ebooków .epub, .mobi i nawet pdf.

Zwracaj uwagę na to czy posiada podświetlenie tak abyś mógł czytać w nocy.

Ja osobiście przesiadłem się po latach na iPada 2018 i na nim czytam wszystko ale to już droższa zabawa.

Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 21 maja 2019 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Ja mam Kindla i jestem z niego zadowolony. Jest dla mnie wygodny, nic mu nie brakuje. Tak więc mogę go polecić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 985 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2021 w Urządzenia mobilne przez pingwin1993 Użytkownik (570 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 14 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez ReZerTer Początkujący (410 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...