• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język programowania?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
218 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NoEL Nowicjusz (240 p.)
Witam,

Do tej pory zapoznałem się już z takimi językami programowania jak c++, Python, HTML, CSS, js, PHP oraz assembly. Wiem, że na pewno front-end odpada. Składniowo podobają mi c++ i PHP, lecz c++ jak zdążyłem zauważyć jest dobry jednocześnie do wszystkiego i niczego, tzn. grę można w nim pisać, ale silniki wolą np. c#, pliki niby da się edytować, mikro kontrolery programować też, ale c jest lepszy, a z siecią da się połączyć, ale Python w tej kategorii wygrywa. PHP też jest dobre, ale wolałby robić coś bardziej desktopowo, web słabo mnie interesuje, choć dobrą obsługą sieci bym nie pogardził.

Ogólnie interesuje mnie coś desktopowego, co poradzi sobie z operacjami niskopoziomowymi jak konwersje plików, obsługa portów itd. , udostępni jakiś skromny graficzny interfejs oraz nadaje się do pisania bardziej skomplikowanych algorytmów, a jednocześnie zapewni składnie w stylu c++, PHP i koniecznie obiektowość.

Znajdzie się coś takiego?

Z góry dziękuje za pomoc!
komentarz 5 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

c++ jak zdążyłem zauważyć jest dobry jednocześnie do wszystkiego i niczego, tzn. grę można w nim pisać, ale silniki wolą np. c#, pliki niby da się edytować, mikro kontrolery programować też, ale c jest lepszy, a z siecią da się połączyć, ale Python w tej kategorii wygrywa.

C++ nadaje sie do napisania silnikow i chyba Unity woli C#, chociaz da sie w nim pisac i w C++, UnrealEngine jest do C++. Python lepszy, ale nic nie stoi na przeszkodzie do polaczenia obu jezykow i uzyciu python, gdy chcesz robic cos sieciowego, a do reszty C++. https://stackoverflow.com/questions/1153577/integrate-python-and-c, mozliwosci jest sporo, ale co Ty wybirzesz to Twoja sprawa. Python np. ma mozliwosc dostepu do portow, GUI da sie stworzyc, czy to przez PyQt, czy przez biblioteki graficzne, skomplikowane algorytmy to raczej tez nie  problem, ale co do skladni C++, to juz nie do konca. Oprocz tego,

https://micropython.org/

Arduino tez np wspiera Pythona. Jezykow jes duzo, a wiele a takie same mozliwosci.

komentarz 5 stycznia 2019 przez NoEL Nowicjusz (240 p.)
Python możliwościowo jest dobry, tylko po prostu nie cierpię składni tego typu. Jest jakiś język łączący możliwości Pythona i składnie C++ czy Php?

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 5 stycznia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Jak czytam Twoje kryteria to jedna odpowiedź mi się nasuwa. Go

Podobne pytania

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,076 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...