• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język programowania?

0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez NoEL Początkujący (250 p.)
Witam,

Do tej pory zapoznałem się już z takimi językami programowania jak c++, Python, HTML, CSS, js, PHP oraz assembly. Wiem, że na pewno front-end odpada. Składniowo podobają mi c++ i PHP, lecz c++ jak zdążyłem zauważyć jest dobry jednocześnie do wszystkiego i niczego, tzn. grę można w nim pisać, ale silniki wolą np. c#, pliki niby da się edytować, mikro kontrolery programować też, ale c jest lepszy, a z siecią da się połączyć, ale Python w tej kategorii wygrywa. PHP też jest dobre, ale wolałby robić coś bardziej desktopowo, web słabo mnie interesuje, choć dobrą obsługą sieci bym nie pogardził.

Ogólnie interesuje mnie coś desktopowego, co poradzi sobie z operacjami niskopoziomowymi jak konwersje plików, obsługa portów itd. , udostępni jakiś skromny graficzny interfejs oraz nadaje się do pisania bardziej skomplikowanych algorytmów, a jednocześnie zapewni składnie w stylu c++, PHP i koniecznie obiektowość.

Znajdzie się coś takiego?

Z góry dziękuje za pomoc!
komentarz 5 stycznia przez DragonCoder Pasjonat (19,370 p.)

c++ jak zdążyłem zauważyć jest dobry jednocześnie do wszystkiego i niczego, tzn. grę można w nim pisać, ale silniki wolą np. c#, pliki niby da się edytować, mikro kontrolery programować też, ale c jest lepszy, a z siecią da się połączyć, ale Python w tej kategorii wygrywa.

C++ nadaje sie do napisania silnikow i chyba Unity woli C#, chociaz da sie w nim pisac i w C++, UnrealEngine jest do C++. Python lepszy, ale nic nie stoi na przeszkodzie do polaczenia obu jezykow i uzyciu python, gdy chcesz robic cos sieciowego, a do reszty C++. https://stackoverflow.com/questions/1153577/integrate-python-and-c, mozliwosci jest sporo, ale co Ty wybirzesz to Twoja sprawa. Python np. ma mozliwosc dostepu do portow, GUI da sie stworzyc, czy to przez PyQt, czy przez biblioteki graficzne, skomplikowane algorytmy to raczej tez nie  problem, ale co do skladni C++, to juz nie do konca. Oprocz tego,

https://micropython.org/

Arduino tez np wspiera Pythona. Jezykow jes duzo, a wiele a takie same mozliwosci.

komentarz 5 stycznia przez NoEL Początkujący (250 p.)
Python możliwościowo jest dobry, tylko po prostu nie cierpię składni tego typu. Jest jakiś język łączący możliwości Pythona i składnie C++ czy Php?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 stycznia przez CyberDevelop Gaduła (4,450 p.)
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia przez Ehlert Mędrzec (165,080 p.)

Jak czytam Twoje kryteria to jedna odpowiedź mi się nasuwa. Go

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 1,270 wizyt
–3 głosów
4 odpowiedzi 301 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

64,898 zapytań

111,368 odpowiedzi

234,330 komentarzy

46,744 pasjonatów

Przeglądających: 201
Pasjonatów: 9 Gości: 192

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...