• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Grafika na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
210 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2019 w Grafika i multimedia przez HackerProgramer Nowicjusz (170 p.)

Witam,

Wie ktoś jak mogę uzyskać efekt, żeby np. po najechaniu myszką na obrazek, jego kontur podświetlił się np. na czerwono? gdyż standardowo obrazki są w formie prostokątów. Wolałbym uniknąć stosowania svg lub canvasa, bo nie jestem dość dobry z tego i jest to dosyć czasochłonne. Może da się jakoś wyciąć tło obrazka(nawet przezroczyste) do jego kontur w jakimś programie graficznym? Chodzi mniej więcej o coś jak poniżej. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i komentarze;)

 kontury

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli nie znasz za bardzo JS, canvas czy svg itd., to możesz tak na szybko zrobić dwie wersje obrazka - z konturem i bez, i na zdarzenie mouseenter i mouseleave odpowiednio możesz podmieniać src obrazka. Sposob trochę 'łopatologiczny", ale wbrew pozorom czasami lepszy gdy nie ma czasu na kodowanie czegoś bardziej uniwersalnego.
komentarz 6 stycznia 2019 przez HackerProgramer Nowicjusz (170 p.)
na JS znam się dość dobrze, niestety nie wiem jak mogę przygotować obrazek w taki sposób
komentarz 6 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli zrobiłbyś taki kształt np. na canvasie cy svg to można by zrobić drugi element, odpalany na hovera, a byłby nim ten kształt po transformacji, np. zeskalowanie o 5% na plus czy minus, nadanie innego stylu dla linii itp.

Tak się tylko zastanawiam... bo o ile zrobienie tej transformacji to nie jest problem, to czy warto męczyć się w JS i rysować ręcznie te kształty...? Czy nie szybsze jednak będzie to rozwiązanie z dwoma grafikami? Chyba, że ma być to skalowalne to wtedy w sumie svg byłoby najlepsze.. są chyba w sumie jakieś generatory svg, nigdy tego nie robiłem ale poszukaj pod takim hasłem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 307 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2019 w HTML i CSS przez Sobol3k Użytkownik (690 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 254 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2016 w HTML i CSS przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
–6 głosów
4 odpowiedzi 1,786 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2018 w HTML i CSS przez lukas Początkujący (440 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...