• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poprawa działania forum i nowa funkcjonalność

Object Storage Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2019 w Sprawy forum przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Cześć. Ostatnio oglądając na komórce stronę zauważyłem że jeżeli jest jakiś kod to nie wyświetla się poprawnie odpowiedź/komentarz, bo cała odpowiedź rozjeżdża się poza ekran na szerokość kodu(kod jest szerszy niż odpowiedź i test nie formatuje się poprawnie). Mam także pomysł aby jeżeli kod to kod HTML można było otworzyć podstronę testuj kod gdzie mamy miejsce na wpisanie kodu(automatycznie wprowadzany kod z odpowiedzi/posta/komentarza) i obok ramka gdzie po kliknięciu wypróbuj kod jest ładowany(coś takiego jak na w3shool) . Co o tym sądzicie?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

To prawda, czasem z kodem na mobilnych jest problem, nie mieści się na ekranie. Tak też było np. z obrazkami, ale to już z tego co pamiętam udało się naprawić. Jeśli masz ochotę poszukać rozwiązania problemu to zapraszam, ale ostrzegam, że kod Q2A (gotowego skryptu na którym działa forum) nie jest łatwy ani przyjemny. Jeżeli nie to ktoś pewnie się tym zajmie (możliwe że ja), ale nie jestem w stanie określić kiedy dokładnie.

Co do wypróbowywania kodu to mamy już taką opcję, wklejam przykładowy kod (wystarczy wstawić bloczek kodu z wybranym odpowiednim językiem, obsługiwany jest HTML, CSS i JS) i na górze odpowiedzi pokażą się dwa przyciski do otworzenia go na JSFiddle bądź Codepenie.

<p>Testowy kod</p>
komentarz 4 stycznia 2019 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Wow, przez czas korzystania z forum tego nie zauważyłem. Mam też pytanie dlaczego jak forum było małe to nie przepisaliście całości na czystego php lub symphony. Łatwiej byłoby serwisować i rozszerzać. Może zacznę przepisywać?
komentarz 4 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
*Symfony

Jak forum było małe to zapewne nikt nie myślał że tak urośnie i będzie sens w ogóle coś takiego robić. Poza tym nie ja nim administrowałem. Nawet gdyby przepisywać wtedy to podobnie jak i teraz jest to ogrom pracy. Myślę że niezbyt dobrą decyzją był na początku wybór skryptu Q2A, wystarczy spojrzenie na kod, aby uznać że jest bardzo kiepski. Z drugiej jednak strony jak mówiłem - myślę że MZ zakładając forum robił próbę czy w ogóle cokolwiek ruszy, gdyby najpierw miesiącami pisał kod do obsługi tego, nie udałoby się łatwo wystartować, a pewnie i brakowałoby wielu funkcjonalności - pod tym względem w pełni to rozumiem.

Jest jak jest, czasu nie cofniemy, trzeba się cieszyć, że udało się tyle i myśleć co dalej :) Samo przepisanie oczywiście jest dobrym pomysłem, nawet były różnego rodzaju próby, ale gdzieś zabrakło czasu czy/i chęci. To nie jest takie proste, aby powiedzieć "może zacznę przepisywać", to tygodnie albo miesiące pracy, wbrew pozorom tutaj różnych funkcji jest naprawdę sporo. Wybacz, ale gdy piszesz "na czystego php" albo "symphony" to jakoś nie wierzę, że mógłbyś to zrobić. Może się mylę, nie chciałbym nikogo źle ocenić. Jeśli chcesz to proszę bardzo, możemy o tym więcej porozmawiać, ale to nie jest zabawa w napisanie byle czego w parę dni.
komentarz 5 stycznia 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Arku, a to, że Tomek nie koloruje się w "Ostatniej aktywności" to bug czy feature? laugh

1
komentarz 5 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Feature, bo Tomek też jest ekspertem kategorii JavaScript, a nick eksperta koloruje się tylko w jego kategorii :)
1
komentarz 5 stycznia 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Ok, to ma sens laugh

Podobne pytania

+11 głosów
10 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
+9 głosów
6 odpowiedzi 190 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2018 w Sprawy forum przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...