• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Napisanie aplikacji podobnej do blablacar

Object Storage Arubacloud
0 głosów
411 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w C i C++ przez qismo Nowicjusz (120 p.)
Cześć! :)

Mam do Was dość proste pytanie. Proste dla Was, bo dla mnie niekoniecznie  Wpadlem na ciekawy pomysł aplikacji na smartphona, bardzo podobnej do blablacar. I tutaj zaczynają się schody. Sam programowałem trochę w C. Jednak były to raczej zastosowania dla zabawy i nauczenia się czegoś nowego. Pytanie brzmi czy jest sens samemu stworzenia takiego projektu? Chodzi o aplikacje. Jest to pewien pomysł i zastanawiam się czy zlecić komuś zrobienie czegoś takiego dla mnie czy może warto byłoby nauczyć się nowych rzeczy i zrobić to samemu? W zasadzie wszystko jest osiągalne tylko pytanie czy poprzeczka nie jest ona przypadkiem za wysoko...

Na czym miałoby to polegać. Tak jak mówiłem jest to bardzo podobne do blablacar. W zasadzie opisze to na zasadzie blablacar. Ktoś dodaje ogłoszenie, że wyjeżdża z punktu A do punktu B danego dnia i danej godziny. I w drugą stronę. Ktoś dodaje ogłoszenie że chce z punktu A trafić do punktu B danego dnia i danej godziny. Potrzebne będzie korzystanie z lokalizacji, możliwość rozmawiania kierowcy z pasażerem. Domyślam się, że sama aplikacja nie może o wszystkim myśleć l będzie potrzebny zewnętrzny serwer, który obsłuży wszystkie sprawy, a aplikacja będzie tylko otrzymywać gotowe dane z owego serwera?

Mam nadzieje że w miarę składnie to brzmi

Dzięki i Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Pytanie, po co chcesz stworzyc kolo od nowa, skoro juz ktos to zrobil? Chcesz zrobic praktycznie identyczna aplikacje jak blablacar, wiec mysle, ze sens komercyjny nie ma tu sensu, bo bedziesz musial sie przebic przez blablacara i inne juz istniejace apki. Jezeli masz kase, chcesz podjac ryzyko, ale nie wiedziec czy sie to zwroci, to mozesz to komus zlecic. Ale, jezeli nie jestes pewien, ze na tym zarobisz i nie masz kasy, to zrob to sam, chociaz czegos sie nauczysz.
komentarz 3 stycznia 2019 przez qismo Nowicjusz (120 p.)
Nie chce tworzyć koła od nowe. Posłużyłem się tutaj najbardziej podobnym przykładałem. Jej sens będzie bardzo zbliżony wobec tego podałem blablacar aby jak najbardziej zobrazować pomysł, który chce zrealizować. I nie będzie ona konkurencja dla w/w blablacar, gdyż będzie miała innych odbiorców niż kierowcy ;) chodziło o przykład.
komentarz 3 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A kogo ma miec jako odbiorce? Blabla car nie ma w bazie odbiorcow tylko i wylacznie kierowcow
komentarz 3 stycznia 2019 przez qismo Nowicjusz (120 p.)
Pomińmy proszę kwestie biznesowe, to już sprawdziłem i czegoś podobnego nie ma na rynku. Chodzi mi o kwestie programowe
komentarz 3 stycznia 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Kwestie programowania, masz nizej. Czy dasz rade to sam zrobic? Dla chcacego nic trudnego. Jezeli masz czas i checi to dasz rade, ale pamietaj ze i tak bedziesz musial dalej rozwijac ta aplikacje.
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Pomijając kompletnie biznesowe aspekty tego projektu, zakładając, że to czysto szkoleniowo.

Tworząc taką aplikację potrzebujesz klienta, API i bazy danych. Klient czyli aplikacja na Androida, klient webowy, aplikacja desktopowa czy cokolwiek takiego. API czyli aplikacja backendowa, która będzie obsługiwała wywołania, które zapewne muszą się zapisać w bazie danych i powiadomić np innego klienta. Więc tak, potrzebujesz serwera, który obsłuży wszystko i klienta, który pokaże użytkownikowi zebrane z backendu dane.

Przykładowe zapytanie mogłoby wyglądać tak:

Klient -> API -> Baza -> API -> Klient 2
komentarz 3 stycznia 2019 przez qismo Nowicjusz (120 p.)
I jest to do ogarnięcia na spokojnie? Napewno skontaktowałbym się z odpowiednimi osobami jeszcze jak ugryźć to wszystko od strony programowej, prawnej, biznesowej itd, ale chodzi mi o samą kwestie ogarnięcia wszystkiego przeze mnie w kwesti programowej. Z początku nie byłaby to baza tysięcy użytkowników, ale kto wie ;)
komentarz 3 stycznia 2019 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Cóż żaden ze mnie wróżbita Maciej, dlatego nie odpowiem czy Ty dasz radę to zrobić. Jakbym ja miał to zrobić, to tak, ja bym dał radę, troche by mi to zajęło. A Ty? Może tak, może nie. Zależy co potrafisz, ile masz wytrwałości i tak dalej.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,903 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,614 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...