• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Rezygnacja z matury z informatyki

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
894 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
zamknięte 29 stycznia 2019
Czy warto rezygnować z matury z informatyki mając problemy z C++?

Innych rzeczy typu Excel, Access jestem w stanie się nauczyć.

Na podjęcie decyzji mam jeszcze miesiąc.

Generalnie mam problemy z motywacją. Nie wierzę w siebie.
komentarz zamknięcia: Podjąłem już decyzję

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Generalnie mam problemy z motywacją. Nie wierzę w siebie.

to chłopie po prostu weź się w garść i zacznij się uczyć... ja naprawdę nie rozumiem.. mam wrażenie, że co drugi post na tym forum odnośnie "dalszej drogi, kariery, szkoły itp." jest okraszony hasłami "brak motywacji...". Szczerze.. to gdy ja słyszę takie teksty to mi się nóż w kieszeni otwiera... jakiej wy kurna ludzie chcecie motywacji? Albo chcecie się czegoś nauczyć algo nie, koniec kropka, czarno-białe, tu nie ma szarości... 

+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
C++ jest trudny. Spróbuj innego języka. Polecam Python.
komentarz 3 stycznia 2019 przez niezalogowany
Pythona w miesiąc raczej nie ogarnę. Jeszcze do nauczenia się mam E.14.
3
komentarz 3 stycznia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
To inaczej. Na czym polegają Twoje problemy z C++? Bo jeśli są bardziej algorytmiczne to zmiana języka nie pomoze. Trzeba po prostu ćwiczyć.
komentarz 3 stycznia 2019 przez niezalogowany
Prawie ze wszystkim. Moje umiejętności kończą się na pętlach.
1
komentarz 27 stycznia 2019 przez rot18ru Bywalec (2,100 p.)
Schemat rozwiązania zadań maturalnych z programowania jest zawsze taki sam: wczytujesz dane z pliku linia po linii, jeśli w jeden linii jest wiele słów to rozdzielasz poszczególne słowa odstępem (metoda split w pythonie) i później coś robisz z tymi słowami (często pojawia się szyfr cezara albo zmiana liczby na system z inną podstawą, więc funkcji do tych rzeczy warto się nauczyć), na końcu przerobione słowa zapisujesz do pliku. Naucz się tego schematu i porób zadanka z lat poprzednich.
komentarz 27 stycznia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Też odniosłem takie wrażenie, że to jest pod jedno kopyto i wystarczy tych kilku konstrukcji nauczyć się w pythonie
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Spróbuj co ci szkodzi, a może ci się uda coś napisać z sensem.
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2019 przez niezalogowany
Oprócz informatyki biorę rozszerzenie z angielskiego. Z angielskiego będę miał co najmniej 30%. Czy informatyka będzie potrzebna na następujących kierunkach?:

--Informatyka PSW Biała Podlaska

-Informatyka WSEI Lublin

-Informatyka UPH Siedlce
komentarz 27 stycznia 2019 przez The Świstak-Hrustak Początkujący (400 p.)
Myślę, że jeżeli chcesz w życiu zajmować się informatyką, to warto się uczyć programowania już od teraz. A myślę że kurs cpp na kanale właśnie pasji informatyki jest genialny, warto spróbować ;)
komentarz 27 stycznia 2019 przez niezalogowany
Myślałem bardziej o Web designie niż o programowaniu.
Może w przyszłości jakiś Fullstack.
komentarz 27 stycznia 2019 przez The Świstak-Hrustak Początkujący (400 p.)
Hmm myślę że i tak warto nauczyć się programowania bo bez tego raczej się studiów informatycznych nie ukończy. Myślę, że warto spróbować jakiegoś kursu i sprawdzić czy jest to coś, czego dasz radę się nauczyć, co uznajesz za wartościowe. Powodzenia ;)
Nie zależy mi na ukończeniu studiów. Jestem słaby z matematyki. Po prostu chcę nauczyć się czegoś, co przyda się na rynku pracy.
komentarz 29 stycznia 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
To nie idź na studia, to co ci się przyda, ogarniesz w domu, w czasie jednego semestru studiów...
0 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2019 przez niezalogowany
Do podjęcia decyzji mam 1 dzień. Stwierdzam, że rezygnuję ze zdawania informatyki na maturze.
komentarz 29 stycznia 2019 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Jak dobrze zdasz całą maturę to pewnie i bez infy się dostaniesz. Ale uprzedzam, że wszędzie gdzie informatyka na uczelni tam i programowanie - tak czy siak się go ucz :P
komentarz 29 stycznia 2019 przez niezalogowany
Spodziewam się takich wyników:

--język polski 30%

--matematyka 30%

-język angielski podstawowy 56%-70%

-język angielski rozszerzony 30%
1
komentarz 29 stycznia 2019 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Weź się w garść jak ktoś już wyżej wspomniał i zacznij się uczyć, masz masę czasu na to, aby wyciągnąć conajmniej 2x takie wyniki.. Jak masz od razu spodziewać się 30% i płakać to nawet nie bierz się za studia, bo i tak nie dasz rady z takim nastawieniem. Każda sesja na infie jest dużo trudniejsza niż oklepanie matury w 2 miesiące, uwierz mi.
1
komentarz 29 stycznia 2019 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Wejdź sobie na strony uczelni które cię interesują i sprawdź jak są liczone punkty rekrutacyjne i porównaj z progami np z przed roku. Nie sądzę jednak żebyś z takimi wynikami był chociaż w połowie drogi do przyjęcia.

Po prostu napisz tą maturę z inf. Nie wiem w czym ty masz problem w ogóle. Matury z infy nie zdajesz tylko zdobywasz punkty. Najwyżej zdobędziesz ich mało into jest najgorsze co się może stac. A jednocześnie to jest najprostszy sposób na dostanie się na infe bo matura z tego jest bardzo prosta i często punktowana w rekrutacji tak samo jak matma czy fiz.

I weź się za matme bo nawet jak się jakos dostaniesz to zaraz wylecisz właśnie z powodu matmy której na pierwszych semestrach z reguły jest sporo.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 551 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez Nearr Obywatel (1,890 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,384 wizyt

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,600 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...