• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kopiowanie pliku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Jackal99 Nowicjusz (160 p.)
Cześć,

mam problem z poleceniem w Linuxie.

Wiem jak kopiować pliku z maszyny zdalnej na lokalną i w drugą stronę.

Potrzebuję jednak skopiować plik od kolegi który ma konto w tym samym systemie i w tej samej grupie podstawowej.

Czy przy użyciu scp można uniknąć podawania adresu serwera jeśli użytkownik jest w tym samym systemie i grupie?

Jak zrobić takie adresowanie?

pozdr

Tomek
komentarz 3 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Chcesz skopiować plik w obrębie jednego komputera, czy z jednego komputera na drugi? Twój opis jest dla mnie niejasny.
komentarz 3 stycznia 2019 przez Jackal99 Nowicjusz (160 p.)
Obydwa konta położone na jednym serwerze, logowanie z różnych komputerów.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Wiem jak kopiować pliku z maszyny zdalnej na lokalną i w drugą stronę.

 Obydwa konta położone na jednym serwerze, logowanie z różnych komputerów.

Jeśli więc masz przydzielone prawo do odczytu takiego pliku, to kopiujesz je w standardowy sposób (tak jakbyś kopiował od siebie), podając ścieżkę do pliku. W tym przypadku ścieżka będzie prowadzić katalogu domowego kolegi (i najprawdopodobniej do któregoś z jego podkatalogów). Oczywiście jeśli chcesz skopiować te pliki w obrębie jednego komputera, to unikasz podawania IP. W przeciwnym wypadku musisz wpisać adres maszyny, nawet jeśli kopiujesz wewnątrz sieci lokalnej.

komentarz 3 stycznia 2019 przez Jackal99 Nowicjusz (160 p.)
Dziękuję bardzo!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 395 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w C i C++ przez reken Początkujący (390 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...