• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie języki do stworzenia serwisu internetowego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
255 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
Dzień dobry, skąd czerpać wiedzę o językach programowania jakie potrzebuję do utworzenia serwisu internetowego z systemem logowania itp.

Obecnie znam html, css oraz zaczynam naukę JavaScript.

Aby serwis był responsywny powinienem użyć bootstrapa? i jaką książkę wybrać

1  - https://helion.pl/ksiazki/bootstrap-w-24-godziny-jennifer-kyrnin,boot24.htm#format/e

czy

2 - https://helion.pl/ksiazki/bootstrap-praktyczne-projekty-michal-kortas,bootpp.htm#format/e

 

Wiem, ze ważnym językiem będzie PHP z MySQL, jakie źródło wiedzy polecacie?

Czy przydatny będzie język Ruby? Sam nie do końca wiem za co odpowiada, +  czy taka książka będzie dobra - https://helion.pl/ksiazki/ruby-przewodnik-programisty-wydanie-ii-david-a-black,rubprp.htm#format/e

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
moze byc python + django, moze byc php (z np frameworkiem symphony, zen czy tam innym), moze byc js (node).

z baz moze byc (z relatywnych) msq a moze byc mongo (nonrel).

Teraz praktycznie robisz w tym w czym Ci wygodniej. Jezeli jest to servis nastawiony na $, no to musisz zrobic wywiad i wybrac najbardziej niezawodne i szybkie zestawy. Jak nie, uzywasz tego w czym umiesz klepac.

 

Duzo zalezy od tego jaki to ma byc servis (typ).
komentarz 3 stycznia 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
To ma być serwis w którym dana osoba wykupuje abonament lub płatności jednorazowe i logując się na konto otrzymuje dostęp do formularza z pytaniem i na swoje konto otrzymuje odpowiedź z plikiem zdjęcia.

Jaki język będzie najlepszy (dotąd wiedziałem ze pisze się beckend w php)j ezeli miałbym pisać to z Django jeżeli się da, to najpierw muszę się nauczyć phytona? Skąd czerpać do tego wiedzę?
komentarz 4 stycznia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Tak django wiaze sie z pythonem. Ale mozna uzyc tez php. To o czym piszesz da sie zrobic w kazdym jezyku i nawet nie bedzie roznicy przy bazie danych.

Co innego gdybys budowal cos wiekszego, wtedy trzeba myslec np jakie servery kupic, jak zgrac z tym baze jak zoptymalizowac kod itd. itp.

P.S. tylko pamietaj, ze klienci moga sie wymieniac obrazami i nie jestes w stanie ich zabezpieczyc.
+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
Osobiście bym ci polecił Python + Django ale cóż wszystko zależy od typu tego serwisu ale myślę że djngo by ci styłko ;)
komentarz 3 stycznia 2019 przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
Można pisać w Django bez żadnej znajomosci phytona? Skąd się nauć tego języka/frameworka?
+1 głos
odpowiedź 3 stycznia 2019 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Dla mnie dobrym źródłem nauki html/css/js/jQuery było udemy, i css-tricks.com, po za tym oczywiście dokumentacja.

Odradzam kupowanie książki do bootstrap-a. Bootstrap ma bardzo dobrą dokumentację z dużą ilością przykładów, a do tego trudno znaleźć aktualną książkę. Jeżeli nie miałeś jeszcze żadnej styczności z bootstrapem to zrób jakiś szybki darmowy kurs na udemy czy na yt i dalej lecisz z dokumentacją. Jak będziesz miał problem to pytaj na pewno Ci pomożemy ;)

Długo szukałem dobrych źródeł do nauki php-a, a 30 godzinne kursy prowadzone przez hindusów nie zachęcają jakoś specjalnie.  Kupiłem książkę

https://helion.pl/ksiazki/php7-praktyczny-kurs-marcin-lis,php7pk.htm#format/e

którą mogę szczerze polecić. Z video kursów świetny jest laracasts.com, dotychczas zrobiłem część darmowa tj. PHP practicioner ale materiały są tak dobrej jakości że bez wątpienia za jakiś czas wykupię abonament na kilka miesięcy nauki.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 492 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w Inne języki przez ziomek7 Obywatel (1,060 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...