• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Związać się z gamedevem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,001 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Gamegamer Nowicjusz (120 p.)
Cześć wszystkim.

Już niedługo matury, a potem wybór studiów. Z tym drugim, od dłuższego czasu próbuję się zmierzyć. Długo szukałem tego co tak naprawdę mnie interesuje, aż w końcu dotarło do mnie, że od zawsze grałem i tak zaczęły się moje pierwsze próby w tworzeniu gier. Mimo że jeszcze nie wiele umiem, to każda chwila spędzona na nauce tworzenia daje mi masę radości. W Polsce ciężko o jakieś konkretne studia które wyszkoliłyby game-developera, dlatego chciałbym znaleźć coś co jak najbardziej będzie do tego zbliżone. Oczywiście wiem że studia nie zrobią ze mnie mistrza w tworzeniu gier i muszę włożyć w to mnóstwo pracy, ale lepiej jeśli będą wspierać moją pasje niż z nią kolidować. Poza tym studia mają swoje plusy. Chciałbym poznać ciekawych ludzi z podobną pasją i zależy mi na tym aby studia dały dodatkową wiedzę którą wykorzystam w procesie tworzenie gier. Po długich poszukiwaniach mam trzy typy.

1) Informatyka stosowana na wydziale fizyki na AGH

2) Informatyka na wydziale fizyki na UJ, jest tam potem specjalizacja dotycząca tworzenia gier

3)Uniwersytet śląski, informatyka ma tam specjalizacje produkcji gier.

Na temat UŚ i tej specjalizacji niestety znalazłem raczej niepochlebne opinie, więc prawdopodobnie go wykreślę, chyba że ktoś ma coś pozytywnego o nim. Głównie chciałbym rozpatrzeć jednak AGH i UJ. Jest ktoś kto ma większą wiedzę i mógłby ocenić na której uczelni jest więcej przedmiotów, które mogą się przydać przyszłemu twórcy? Poniżej są strony na których znalazłem plany studiów.

AGH

https://www.syllabus.agh.edu.pl/2018-2019/pl/treasuries/academy_units/17/study_plans

UJ

https://fais.uj.edu.pl/dla-studentow/studia-i-i-ii-stopnia/plany-studiow

Z góry dziękuję za pomoc :)
1
komentarz 2 stycznia 2019 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Zacznij się uczyć już teraz. Nie licz na studia. Jak zaczniesz studiować to dojdzie nauka nie gamedevu, tylko wszystkiego informatycznego. To tylko dodatek. Sam poszedłem na studia z myślą, że naucze sie programowac, ze przyda mi się do gamedevu. Jak narazie guzik prawda... 2 rok i z programowania na roku umieją tyle ile ja w 3-4 tygodnie się nauczyłem w domu przed studiami. Zbraknie Ci czasu, a jeżeli bedziesz chciał jeszcze zarabiać pieniądze (iść do pracy) to z mojej perspektywy nie ma szans.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nie znam się na gamedevie ale studiuje na Twoim numerku jeden.

Generalnie studia informatyczne w Polsce uczą wszystkiego po trochu, więc game devu się na nich nie nauczysz, ale z pewnością nauczysz się sporo matematyki, fizyki i programowania, które w gamedevie sie przydaja :P
komentarz 3 stycznia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
no wlasnie a jak cos jest do wszystkiego to jest do nicz....
0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Niestety musze cię rozczarować. Studia i idea studiowania to pogłębianie wiedzy we własnym zakresie to nie szkoła. Studia w cale nie muszą trwać 3.5 czy 5 lat mogą i więcej to jest nauka głównie we własnym zakresie. Informatyka to szeroka dziedzina, na studiach wykładowcy w główniej mierze wymagają nie uczą. Uczyć to masz się sam. Tak naprawdę na studiach poznasz wszystkiego po trochu by mieć taki pogląd na sytuacje i świat IT. Czy to dobrze czy to źle to już nie mnie oceniać, jednak tak jest. Nie nastawiaj się na to że będziesz robił gry bo jak we własnym zakresie ich nie będziesz robił to w cale ich nie będziesz robił.
1
komentarz 3 stycznia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
no pewnie, ze uczyc masz sie sam :) tylko po co sa Ci wykladowcy - aby wymagac? A moze kase sciagac?

 

Taki wlasnie jest poziom polskich studiow. Wiecej sie z youtuba nauczysz niz z polskich uczelni. Jak masz isc na studai i sluchac przestarzalych bzdetow od jakiegos lebka, co cale zycie spedzil na panstwowej uczelni i z biznesem nei ma styku to lepiej dac sobie spokoj ze studiami i wziasc sie za interesujacy temat samemu.

A jak masz mozliwosc to poduczyc sie w jakiejs firmie (tylko nie daj sie wrobic w jakies darmowe "praktyki").

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 3,844 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,043 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez karateka2001 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 707 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kartoszka Obywatel (1,260 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...