• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Canvas - gra podobna do Haxballa (sterowanie)

0 głosów
75 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia w JavaScript, jQuery, AJAX przez Grzegorz :> Dyskutant (8,010 p.)
Cześć, zacząłem robić dziś gierkę w canvas, podobną do tej:
https://www.haxball.com/

Niestety, mam problem ze sterowaniem. Chcę by było ono płynne i żeby piłka po zdarzeniu keyup się zatrzymała.
Kombinuję już 2h, przejrzałem kilka stron (na codepenie wzorowałem się na jednym z przykładów), ale sterowanie dalej nie działa jak powinno. Keydown na początku powoli nadaje prędkość i nagle piłka bardzo przyspiesza.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże:
https://codepen.io/gCode1/pen/GPyKGy

Dzięki :D

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 stycznia przez MateuszB Stary wyjadacz (11,620 p.)
wybrane 2 stycznia przez Grzegorz :>

Najlepsza

Może nie do końca o to prosiłeś, ale jestem pewien, że wiele się nauczysz i zobaczysz jak się zabrać za pisanie gry w js na canvasie, kiedy przerobisz ten tutorial: MDN 2D breakout game using pure JavaScript i chyba wiele rzeczy z tego przykładu będzie nawet bardzo podobne do Twojego projektu (z małymi zmianami), więc może coś wykorzystasz. Dobrej zabawy :)

komentarz 2 stycznia przez Grzegorz :> Dyskutant (8,010 p.)
Dzięki, serio się ten tutek przydał. Teraz w sumie mam drugie pytanie. Wiesz jak może wygładzić ten ruch w 8 kierunkach? Chodzi mi o to, żeby piłka brała łagodne zakręty po zmianie kierunku
komentarz 3 stycznia przez MateuszB Stary wyjadacz (11,620 p.)

Musiałbym się mocno wdrożyć w temat i pobawić z kodem, żeby coś takiego wymyślić, więc niestety nie pomogę. 

A może sprawdź framework Phaser.iowink Będziesz tworzył szybciej i bardziej skomplikowane gry. Chyba, że masz inne cele! 

Podobne pytania

+12 głosów
6 odpowiedzi 478 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2015 w Nasze projekty przez fckueve Dyskutant (9,740 p.)
+8 głosów
3 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2016 w Nasze projekty przez goran. Użytkownik (940 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

64,198 zapytań

110,595 odpowiedzi

231,808 komentarzy

46,959 pasjonatów

Przeglądających: 242
Pasjonatów: 22 Gości: 220

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...