• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Canvas - gra podobna do Haxballa (sterowanie)

0 głosów
72 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia w JavaScript, jQuery, AJAX przez Grzegorz :> Dyskutant (8,010 p.)
Cześć, zacząłem robić dziś gierkę w canvas, podobną do tej:
https://www.haxball.com/

Niestety, mam problem ze sterowaniem. Chcę by było ono płynne i żeby piłka po zdarzeniu keyup się zatrzymała.
Kombinuję już 2h, przejrzałem kilka stron (na codepenie wzorowałem się na jednym z przykładów), ale sterowanie dalej nie działa jak powinno. Keydown na początku powoli nadaje prędkość i nagle piłka bardzo przyspiesza.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże:
https://codepen.io/gCode1/pen/GPyKGy

Dzięki :D

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 stycznia przez MateuszB Stary wyjadacz (10,500 p.)
wybrane 2 stycznia przez Grzegorz :>

Najlepsza

Może nie do końca o to prosiłeś, ale jestem pewien, że wiele się nauczysz i zobaczysz jak się zabrać za pisanie gry w js na canvasie, kiedy przerobisz ten tutorial: MDN 2D breakout game using pure JavaScript i chyba wiele rzeczy z tego przykładu będzie nawet bardzo podobne do Twojego projektu (z małymi zmianami), więc może coś wykorzystasz. Dobrej zabawy :)

komentarz 2 stycznia przez Grzegorz :> Dyskutant (8,010 p.)
Dzięki, serio się ten tutek przydał. Teraz w sumie mam drugie pytanie. Wiesz jak może wygładzić ten ruch w 8 kierunkach? Chodzi mi o to, żeby piłka brała łagodne zakręty po zmianie kierunku
komentarz 3 stycznia przez MateuszB Stary wyjadacz (10,500 p.)

Musiałbym się mocno wdrożyć w temat i pobawić z kodem, żeby coś takiego wymyślić, więc niestety nie pomogę. 

A może sprawdź framework Phaser.iowink Będziesz tworzył szybciej i bardziej skomplikowane gry. Chyba, że masz inne cele! 

Podobne pytania

+12 głosów
6 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2015 w Nasze projekty przez fckueve Dyskutant (9,740 p.)
+8 głosów
3 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2016 w Nasze projekty przez goran. Użytkownik (940 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

62,255 zapytań

108,374 odpowiedzi

226,204 komentarzy

34,755 pasjonatów

Przeglądających: 290
Pasjonatów: 24 Gości: 266

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...