• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pasek ladowania pliku JS na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w JavaScript przez boneoflive Użytkownik (930 p.)
Witam, moja strona ładuje kilka bardzo dużych plikow js za pomocą tagów script (kilka mb)

 

 

Teraz rodzi się pytanie, czy istnieje jakiś sposob aby pokazać na stronie progress bar wczytywania tych plików? ew. możliwość poboru informacji o ilości pobranych danych do js

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Jest wiele rozwiązań, ja polecam PACE -> https://github.hubspot.com/pace/docs/welcome/
+2 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Pytanie pierwsze - dlaczego wczytujesz kilka MB plików JS? Rozumiem, jak jest to np. jakiś core build frameworka itp. ale kilka takich plików? A jeśli to jakieś duże jsony to rozwazyłym inne podejście, np. XHR'em strzelić po wczytaniu contentu strony i zwrotnie na serwerze dać jakieś rozwiązanie bardziej przyjazne w obsłudze, np. server send event i na froncie obsłużyć to ładnie rxjs i po prostu podciągać sobie kolejne, przychodzące strumienie.

Przy dużych danych branych z serwera moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie.
komentarz 1 stycznia 2019 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

rxjs jest ponoć dobry, ciężko się go wdraża?

komentarz 1 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
https://rxjs-dev.firebaseapp.com/guide/installation#es6-via-npm

bardzo przyjemnie się z tym pracuje, ja na co dzień robię sporo w Angular i tutaj jest to jakby out-of-the-box i powiem Ci, że naprawdę jest o fajne rozwiązanie, trzeba tylko przestawić się na nieco inne myślenie o przepływie danych.

A na serwerku też można reactive style używać, w Javie masz spring 5 który bardzo fajnie poszedł w stronę reactive, w PHP też chyba coś jest (na szybko znalazłem jakiegoś GH z rxPHP, ale nie wiem jak to działa w praktyce i czy nadaj się to na proda).
komentarz 1 stycznia 2019 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Wiem, że RX jest już niemal wszędzie, łącznie z Pythonem czy Ruby. Natomiast nigdy się nie zagłębiałem w temat (programowanie reaktywne), wydawał mi się raczej mniej przystępny i sądziłem że to jest rozwiązanie głównie pod duże czy bardzo duże strony (z dużym ruchem), więc coś co przynajmniej na razie nie jest dla mnie.

Ale może w wolnym czasie poznam ten temat bliżej. Dzięki za link!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 202 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2017 w JavaScript przez prominepl Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2020 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...