• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Notebook do programowania/programowania webowego, z przekątną ekranu min; 10.1 max; 11.6

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
478 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Cracken Nowicjusz (220 p.)
edycja 1 stycznia 2019 przez Cracken
Witam! Otóż mój problem dotyczy tego iż nie wiem czy poniższy notebook nadawałby się do wykonywania zleceń w dowolnym momencie, w dowolnym czasie dotyczących programowania aplikacji desktopowych / programowania webowego.

 

Notebook: Laptop LENOVO Miix 320-10ICR (80XF00F0PB) x5-Z8350 2GB 64GB EMMC W10

 

Jeżeli chodzi o przekątną ekranu to chciałbym aby wynosiła najlepiej 10.1 cala, maksymalnie 11,6 cala.

Koszta w jakich chciałbym się zmieścić to do 900 zł max (Z pamięcią by nie było problemu ponieważ bym już na własną rękę dokupił do 64 GB, natomiast to już poza kosztem laptopa).

Czy mogą mi państwo wpierw powiedzieć czy ten notebook nadawałby się w ogóle do programowania aplikacji desktopowych, bądź programowania webowego? I czy pójdzie na nim IDE takie jak Visual Studio 2017 na minimum z jednym konkretnym językiem programowania, jeżeli nie to czy pójdzie na nim Visual Studio Code? Jeżeli żadne z powyższych nie ma problemu, mogę nawet pisać w Notepad++ z pobranymi kompilatorami.

Dodam iż naprawdę mi zależy żeby ta przekątna ekranu była dość mała, nie zależy mi w sumie zbyt na wygodzie pisania, ponieważ czcionkę mogę sobie powiększyć podczas programowania, a układ klawiszy mi nie przeszkadza. Jak to się mówi, jako programista powinieneś kodować nawet w najgorszych warunkach! Bardzo mi zależy na tym, ponieważ chciałbym być go w stanie zabrać do szkoły nawet i robić zlecenia zamiast tracić czas na długich przerwach, wiadomo że to na większą skalę nawet widzę nie jest notebook, natomiast w domu posiadam już znacznie lepszy sprzęt. Jedyne co to chce rozwiązać swój problem ze zleceniami by wykonywać je dosłownie wszędzie, nie mam zamiaru jakichś nawet fajerwerków tworzyć na co sprzęt by przysłowiowo nie pozwalał, ale jakieś nieduże zlecenia, niezbyt skomplikowane zasobowo. Generalnie to są jedynie pytania na jakie chciałbym dostać odpowiedź z opisem jak wygląda sytuacja. Dziękuję za pomoc, pozdrawiam!
3
komentarz 1 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

A może być sprzęt poleasingowy, jakaś używana sztuka w dobrym stanie? Jeśli tak to za 900 zł już znajdziesz bardzo przyzwoite konfiguracje, spójrz nawet na Allegro.

Jak to się mówi, jako programista powinieneś kodować nawet w najgorszych warunkach!

To mam nadzieję tylko żart :P Jako programista, który dużo czasu spędza przy komputerze, powinieneś mieć możliwie najwygodniejszy i bezproblemowy sprzęt.

komentarz 1 stycznia 2019 przez Cracken Nowicjusz (220 p.)
Ma Pan rację tak jak wszyscy, co do laptopów poleasingowych to postaram się jeszcze chwile posiedzieć nad zleceniami w domu na spokojnie i uzbierać na lepszy sprzęt, bo jeżeli taka słaba sytuacja jest co do tego typu sprzętu by na nim cokolwiek bez ciągłych przeszkadzajek odpalić, to już chyba lepiej dozbierać na ten chociaż trochę lepszy sprzęt. Co do tekstu tego to się sam za głowę złapałem co ja wypisuje o tej godzinie haha, w każdym razie jeszcze raz dziękuję jak i pozostałym za odezwanie się w tej sprawie :P
1
komentarz 1 stycznia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Myślę że do nowego sprzętu musisz jeszcze sporo dozbierać, aby to miało sens. Za to poleasingowe są sporo tańsze właśnie, ja za swojego laptopa dałem 1000 zł i może demon prędkości to nie jest, ale z większością zadań sobie dobrze radzi, jestem zadowolony i w zupełności mi wystarcza. Jak chcesz, polecam przejrzenie używanego sprzętu na Allegro.
1
komentarz 1 stycznia 2019 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Takze polecam laptopy polesingowe

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 1 stycznia 2019 przez Cracken
 
Najlepsza

Przy Twoim budżecie możesz rozważyć zakup Kiano Elegance 13.3 (moją opinię napisałem tu) - więcej RAMu, lepszy ekran, teoretycznie lepszy procesor (mniej rdzeni, ale przynajmniej na papierze wypada lepiej) i jeśli dobrze spojrzałem, to ma lepszą zintegrowaną grafikę Intel HD 500 vs 400. Jeśli zależy Ci na hybrydzie, to wyszła też wersja 360, choć jest o kilkaset złotych droższa. Z minusów - jest troszkę większy niż 10 cali, no i marka Kiano nie ma takiej renomy jak Lenovo.

W ogóle, Windows 10 na sprzęcie tej klasy to "zabójstwo" jeśli chodzi o wydajność i pochłanianie miejsca na dysku. Więc czego byś nie brał w tej kategorii, radzę od razu instalować jakiegoś Linuxa (Lubuntu lub coś podobnie lekkiego). Pełne IDE pewnie będzie zamulać, ale z VSC przy niewielkich projektach powinno być ok.

1
komentarz 1 stycznia 2019 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
A jaką markę ma Lenovo? Bo mi się wydaje, że ma markę w Internecie taką: ThinkPad - wytrzymały, solidny sprżet, reszta serii - dużo gorsza jakość ale ludzie kupują bo zawsze 200-300 zł taniej niż odpowiednik Asusa/Acera/Della z tymi samymi bebechami.
1
komentarz 1 stycznia 2019 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Nie znam się na laptopach, ale firma Lenovo od zawsze gdzieś mi się obijała o uszy i własnie serię ThinkPad kojarzę jako tę z laptopami wartymi uwagi. Kiano jest krócej na rynku i, sądząc po recenzjach, ludziom kojarzy się raczej z tanimi tabletami z "Biedronki" niż z czymś porządnym. Dlatego warto zapoznać się z recenzjami, bo nowsze modele są już konkurencyjne w swojej kategorii cenowej.
+3 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
edycja 1 stycznia 2019 przez Kamil Naja
Jak dla mnie, ekran 15 cali ledwo wystarcza do robienia gui, 11 to o wiele za mało. Gdy masz do dyspozycji jeden ekran, to musisz działać na split screenie (edytor - przeglądarka), do tego potrzebujesz narzędzi deweloperskich i konsoli.
+2 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Z takim budżecie raczej ciężko o coś, co gwarantuje komfortową pracę. VS na pewno odpada. Na Twoim miejscu dozbierałbym jeszcze trochę i szukał wśród laptopów poleasingowych.
+1 głos
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Bawiłem się poleasingowym Lenovo T410  za 700 zł ,na początku wydaje się że fajnie ale po paru miesiącach odczuwasz jednak że szału nie ma, ładował sie z półtora min. Dla mamy jeszcze się nadał
+1 głos
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Za mały budżet na nowy dobry sprzęt.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 352 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 586 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 401 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...