• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

skrypt .sh polecenia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2018 w C i C++ przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)

Witam już miałem pytanie odnosnie tego ale teraz trochę inne. Jak w programie który jest uruchomiony wpisać komendy ze skryptu np.

 

gnuplot
exit

i otwiera mi interface ale nie wpisuje tam tej komendy tylko muszę ręcznie. czy da się to jakoś rozwiązać ? 

czy mogę otworzyć program w tle np gnuplot& i odwołać się jakoś zeby wpisała się tam komenda ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
wybrane 31 grudnia 2018 przez gunaterek
 
Najlepsza

 czy mogę otworzyć program w tle np gnuplot& i odwołać się jakoś zeby wpisała się tam komenda ?

Na pewno się da, ale brzmi jakbyś próbował zrobić coś prostego w trudny sposób :D 

gnuplot -e  "command1; command2; ..."

albo po prostu stworz skrypt.gpl i wywolaj go tak:

gnuplot skrypt.gpl

 

komentarz 31 grudnia 2018 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
takie proste ... dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
gnuplot < commands

I na przykład w pliku tekstowym commands wpisujesz exit. W ten sposób przekazujesz komendy do gnuplota.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 345 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2020 w Python przez Zabijaka3230 Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 364 wizyt
pytanie zadane 7 września 2019 w Algorytmy przez Jacuchna0 Użytkownik (640 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...