• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka Jerzego Grębosza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2018 w C i C++ przez peterprospl12 Nowicjusz (170 p.)
edycja 31 grudnia 2018 przez peterprospl12
Cześć!
(Przejrzałem forum, ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi)
Czy będąc początkującym w C++ jest sens zagłębiać się w książkę "Opus magnum C++11" ? ( Chyba że jest jakaś inna książka lepsza dla początkujących)

Co mógłbym dalej robić po opracowaniu tej książki?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)

Według tego źródła, raczej są lepsze źródła nauki, więc jeśli dopiero zaczynasz, użyj jednego z polecanych źródeł (są zawarte wyżej w linku, który podałem)

komentarz 31 grudnia 2018 przez peterprospl12 Nowicjusz (170 p.)

Bjarne Stroustrup - Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++, 

Gdyby udało mi się ją przerobić, byłbym w stanie wykonywać jakieś prostsze projekty?

komentarz 31 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zdefiniuj prosty projekt, dla jednego sie to napisanie kalkulatora, dla innego gra w kolko i krzyzyk, a dla kogos innego, jeszcze cos imnego
+1 głos
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez tomasz_olechnowicz Nowicjusz (200 p.)
Książka jest napisana prostym językiem. Kosztuje 90-100 zł za ponad 1500 stron.

Ja rozpocząłem naukę C++ od tandemu Kurs C++ Pana Mirosława i książka Opus Magnum.

Książka znacznie rozszerza informację, których nie udało się zmieścić w lekcji video.

Zaczynam dany temat od książki, potem lekcja na youtube, a na koniec mój własny program inspirowany jednym i drugim.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 5,093 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 4,671 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2020 w C i C++ przez Tomcio2000 Użytkownik (900 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...