• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dobranie odpowiedniego zasilacza.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
465 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Witam.

Wczoraj miałem problem z komputerem, gdyż po zakupie nowej karty graficznej okazało się, że mój zasilacz nie da rady tego wszystkiego uciągnąć. W związku z tym jest mi potrzebny nowy, ale mam ograniczony budżet bo mam do wydania max 230zł.

Mój pc:

Płyta główna: Fujitsu D3061-A1

CPU: intel core i3-2120 3,30Ghz

GPU: Radeon RX 560 OC Gaming 4GB

2 Dyski: Toshiba 1TB oraz Seagate 500GB

RAM: 8GB ( w 4 kościach jeśli to ma jakieś znaczenie )

+ dodatkowo stacja dysków CD/DVD

 

Wiem, że niby nie powinno się na takich rzeczach jak zasilacz oszczędzać, ale 230zł to na prawdę jest MAX ile mogę dać, a sam nie specjalnie w takich sprawach jak ta jestem obeznany więc będę wdzięczny za każdą pomoc.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2018 przez bOY123 Początkujący (420 p.)
komentarz 31 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Zasilacze SilentiumPc są na pograniczu bytu na czarnej liście. Wybrałbym coś innego.
komentarz 31 grudnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Mógłbyś może zarzucić czymś konkretnym ?
komentarz 31 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Nie wiem jakie wymagania co do poboru prądu masz, ale ja jakiś czas temu kupiłem Corsaira jestem bardzo zadowolony. Dałem coś ok ~240zł.
komentarz 31 grudnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
edycja 31 grudnia 2018 przez xTMx3
Z tego co sprawdzałem wczoraj, sam procek i karta graf. wymagać będą 465W, a razem z całą resztą to troszkę więcej ( nie mam jak teraz sprawdzić dokładnie ).
komentarz 1 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@Ehlert, skąd ta opinia?

Szkoda bo to polska firma i miałem nadzieje że robi solidne rzeczy.

komentarz 2 stycznia 2019 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

@Ehlert, do tego zestawu spokojnie mu wystarczy Vero M2 600W. A w tym budżecie i tak mało co lepszego znajdzie.

komentarz 2 stycznia 2019 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
A nie orientuje się może ktoś gdzie mógłbym kupić przejściówkę z ATX 24pin na ATX 16pin ? ( i czy wgl jest to potrzebne/możliwe ? )

Pytam bo moja płyta główna ma tylko na 16 pin'ów miejsce.
komentarz 2 stycznia 2019 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
ATX 24 pin jest łamana na 20+4, więc wystarczy jak kupisz przejsciowke 20>16. Dostaniesz ją raczej w większości sklepów.
komentarz 2 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
@thryndl

Co ty za glupoty piszesz? Uargumentuj to.
komentarz 2 stycznia 2019 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Co? To jaka przejsciowke kupić czy gdzie kupić? Nie podejmuje się dyskusji nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania, ale chętnie posłucham, bo chyba masz coś ciekawego do powiedzenia.
komentarz 2 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Gdzie kupić? Bo widziałem że były ale na allegro już nie ma a za granicznych sklepach też takiej nie widziałem z szukałem ze 2 godziny.

Fujitsu robi ludziom pod górkę by kupować tylko ich podzespoły tak samo jak Dell z tym że Dell jest jako tako popularną marką wśród komputerów i takie przejściówki są produkowane a Fujitsu to raczej niszowa marka i raczej nikomu się nie chce za dużej ilości tych adapterów produkować ze względu na rynek zbytu.

Patrzyłem na amerykańskie fora i tam też ludzie łapią się za głowy że nawet Fujitsu nie chce podać jaki jest oficjalny układ kabli czy woltaż na nich. Dlatego pozostaje to co napisałem w odpowiedzi albo szukanie przejściówek może jeszcze je ktoś wypuści-może na magazynach ktoś ma.

Niektórzy chcieli spróbować nawet z przejściówkami od Della ale kable mają inny układ.
0 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

SilentiumPC to dobre zasilacze.

be quiet! System Power 9 500W Refflink

SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze Refflink

XFX 500W XT Series 80+ Bronze Refflink

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
Polecam SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze https://www.x-kom.pl/p/364864-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-600w-vero-m2-bronze.html świetnie trzyma napięcie ;)
0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Pisałem Ci w tamtym temacie że będziesz musiał zmienić płytę główna.  Bo były te przejściówki ale już ich niema. Fujitsu ma swoją specjalna technikę na układanie kabli nie standardowa i musiałbyś sprawdzić voltomierzem który kabel jakie daje napięcie i odciąć końcówkę od starego zasilacza i sprawdzić jakie sa woltarze na nowym zasilaczu i podłączyć tak by nie spalić płyty głównej i podzespołów. Tak że powodzenia.

Chyba ze chcesz to możesz podpiąć GPU na nowym zasilaczu osobno.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Paulinho22 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,004 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 157 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...