• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel, system komentarzy z odpowiedziami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,542 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)

Witam, chciałbym zrobić system komentarzy z odpowiedziami. Używam Laravel i Vue,js

Mam problem z wyświetleniem tych że odpowiedzi do komentarzy, rozkminiłem dwie opcję:

1.Po stronie frontu przy każdym komentarzu robię przycisk "wyświetl odpowiedzi", po kliknięciu po stronie api wykonuję się zapytanie (przekazuję id komentarza do którego chcę wyświetlić odpowiedzi) i wyświetlają się odpowiedzi do danego komentarza

2.Od razu, po stronie API tworzą "odpowiednią strukturę JSON" i otrzymuję odpowiedź, coś takiego

{
  "comments": [
    {"comment": "komentarz #1", "answers": ["odpowiedz #1", "odpowiedz #2"]},
    {"comment": "komentarz #2", "answers": ["odpowiedz #3"]}
  ]
}

który sposób jest lepszy? i jeśli ten drugi jak to osiągnąć w laravelu

komentarz 31 grudnia 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Jak to się stało, że ten wpis ma tyle wizyt w tak krótkim czasie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Osobiście bym poszedł w sposób drugi, gdyż jeżeli mam cache na serwerze, to się zacechuje i elo, oczywiście musiałbyś pewnie parę rzeczy dorobić na kontrolerze by memcache zapisął na danym routingu, plus dane musiałyby by wysłane w request na widok + musiałbyś doładować danymi sam komponent Vue za pomocą loadera (np: require). Tu prawdopodobnie również będziesz musiał odrobinę przerobić konfiguracje by wykorzystywał AMD/UMD, jeżeli robisz od zera na swoim webpacku to spoko jest to ogarnięcia, jeżeli używasz vue-cli no cóż mi się nie udało zmusić by to działało, jeżeli tobie się uda, daj znać chętnie posłucham.

Zalety rozwiązania:

- Mniejsze obciążenie serwera (cache)

-Mniej requestów (zasoby hostingowe)

Wady:

- Projekt trzeba by było przerobić.

Jeżeli zakładasz, że użytkowników dużo nie będzie, to też jest OK. Wadą będzie dużo requestów, no i dość szybko serwer można by było przy tym go ubić. Chyba, że jakieś cachowanie w storaege sesji imo mogłoby przy tym uratować. Ale walnąłbym testowo np: JMeterem jak się zachowa przy 1000 requestów.

Ciężko stwierdzić, jak dużą grupę użytkowników będzie aplikacja obsługiwała, liczby by jaśniej dookreśliły którą opcje bym wybrał.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 176 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 284 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2020 w Nasze projekty przez Carl Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...