• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Odstępy pomiędzy znacznikami <a>

Object Storage Arubacloud
0 głosów
361 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2015 w HTML i CSS przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
zamknięte 15 lipca 2015 przez PreZmyK

Witam!

mam sobie taki kodzik https://jsfiddle.net/JdbhV/1275/ i pomiędzi borderem a textem jest mała szpara. Jak ustawię margin-left: -4px; to wszystko jest cacy, ale to chyba nie powinno być tak? Moje pytanie z czego to wynika? Sprawdzałem margin, padding text-indent i nic. Dlatego moje pytanie na forum ;)

Dzięki i pozdtawiam.

komentarz zamknięcia: rozwiązany

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 14 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

To jest spacja w kodzie. inline-block są traktowane jako tekst, stąd tak to działa. Są dwa sposoby:

  • usunięcie spacji - niezawodny i najmniej hackowaty: https://jsfiddle.net/Comandeer/bz3qeauo/
  • font-size: 0 dla rodzica i odpowiedni font-size dla dziecka - również niezawodny, ale już hackowaty: https://jsfiddle.net/Comandeer/qyjaaukw/
    UWAGA! Pamiętaj, że tutaj jednostka em nie zadziała (gdyż ona bierze czcionkę z rodzica, a 1.5*0 to wciąż zero ;)). rem natomiast bierze rozmiar z :root (czyli html)
  • no i jest jeszcze to margin-left: -4px, które jednak może nie działać z różnymi czcionkami

BTW warto spojrzeć też tutaj odnośnie nawigacji i list ;) https://css-tricks.com/wrapup-of-navigation-in-lists/

komentarz 14 lipca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Albo float:left; i display:block; zamiast display:inline-block;
komentarz 14 lipca 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Tego to się nie spodziewałem, że Enter<- pomiędzy znacznikami będzie miał wpływ na wyświetlenie kodu ;]

Z listy zrezygnowałem, ponieważ nie wiem jak zabezpieczyć ją przed rozjeżdżaniem przy pomniejszaniu strony.

Dzięki za odpowiedzi.
komentarz 14 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

@PreZmyK można to ładnie załatwić media queries choćby.

@Czort float ma swoje problemy i osobiście łatwiejsze do rozwiązania wydają mi się te z inline-block

komentarz 14 lipca 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
tak, ale chcialem, żeby menu było wyrównane do prawej strony a przy float: right; menu robi się "po żydowsku" :P
komentarz 14 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Przy inline-block można to zrobić przez text-align: right na rodzicu

+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

nav a {
        border-right: 1px solid black;
        display: inline-block;
        padding: 0 10px;
        font: bold 5em Tahoma;
        font-size: 1.5em;
        letter-spacing: 0.3em;
        text-decoration: none;
        color: black;
        margin: 0 -2px;
        }

 

Zawsze są takie małe szparki jak użyjesz <a>

 

@down 

Encyklopedia wiedzy o.O 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2018 w HTML i CSS przez Kamilos1906 Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 295 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 633 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...