• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowa karta graficzna w PC.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
441 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Witam.

Obecny komputer mam już 3 lata i niestety jest jaki jest, a jako, że po świętach przytuliłem kilka groszy, to zakupiłem nową kartę graficzną ( Radeon RX 560 OC Gaming 4GB ), lecz jest pewien problem. Po podłączeniu nowej karty i odpaleniu komputera, wiatraczki na niej się kręcą, ale nie daje ona obrazu. Monitor pozostaje taki, jakby nie było do niego nic podłączone. Myślałem, że może być to winą zasilacza bo jest on dosyć słaby, lecz dla pewności wolę zapytać też was, o co może tutaj chodzić.

 

Mój PC:

Płyta główna: Fujitsu D3061-A1

Procek: Intel Core i3-2120   3,30 GHz

RAM: 8GB DDR3 ( w 4 kościach )

2 Dyski : 500GB i 1TB

Stara karta graf.: AMD Radeon HD 7700 Series   ( z tą kartą wszystko działa jak należy )

i dodatkowo stacja dysków ( ale to chyba nie zmienia zbyt wiele )

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
2
komentarz 29 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Myślałem, że może być to winą zasilacza bo jest on dosyć słaby

Skoro juz piszesz, ze masz podejrzenie slabego zasilaca, to moze podaj jego nazwe, zebysmy mogli sprawdzic czy to jego wina?

komentarz 29 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Mam nadzieje że podpiąłeś monitor pod kartę i ustawiłeś w Biosie która ma pierwszeństwo.
komentarz 29 grudnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
edycja 29 grudnia 2018 przez xTMx3
Ojoj.. racja, zapomniałem o tym. Jest to Fujitsu S26113-E563-V50-01  i tak, podpiąłem monitor pod kartę, do Biosu nawet jakbym chciał, to wejść nie mogę mając podpiętą nową kartę bo monitor nie reaguje, a tą starą kartę całkiem odpinam i jej ma już w moim pc nie być więc nie wiem czy ustawianie w biosie czegokolwiek byłoby potrzebne.
1
komentarz 29 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
 

Twoj zasilacz, 250 W

Karta graficzna ta nowa, rekomendowane jest 400W + procesor 65 W , wiec jestesmy przy 465W

 

Stara karta to pobor rzedu 101,5 W, wiec z nia wszystko jest w porzadku.

komentarz 29 grudnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Czyli jest mi potrzebny nowy zasilacz lub osobne zasilanie do tej nowej karty, tak ?
1
komentarz 29 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
tak
komentarz 29 grudnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Dzięki za pomoc :)

A mógłbyś może polecić jakiś niedrogi, który by to wszystko ogarnął ?
1
komentarz 29 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Sam wole nie doradzac, jezeli chodzi o dokladny sprzet, ale jezeli chodzi o zasilacz, to raczej czesc na ktora nie warto szczedzic pieniedzy. Zle dobrany zasilacz, moze uszkodzic inne podzespoly
komentarz 29 grudnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
OK. Dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc. :)
komentarz 29 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Też tak miałem (chciałem dać nowego ducha w jakiś stary komp i kupiłem mu "nową kartę") później dokupiłem zasilacz z 6pinem ale się okazało że ta karta nie pójdzie na starszym systemie (nie pamiętam już o co chodziło- stary BIOS czy coś) i tak musiałem dokupić nowszą płytę główną, procesor i moduły pamięci- tak że tego...

Nie wiem jak chce Ci się to się pobaw w 'składanie kompa' ale lepiej iść do specjalisty w sklepie i zapytać co byś mógł z takiego zestawu jeszcze wyskrobać (Twoja płyta główna ma specyfikacje z 2011) by to jeszcze sprawnie pochodziło.

2 odpowiedzi

–1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie no z tego to nic nie będzie- potrzebujesz osobnego zasilania do karty a ten zasilacz widzę ma tylko jeden kabel do płyty głównej. (jak są zasilane dyski??)
komentarz 29 grudnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

Ta kostka wypuszcza wszystko co potrzebne ( wszystkie MOLEX"y, złącza SATA ).

–1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Zanim podepniesz cos pod zasilke sprawdz W. Jezeli karta + cpu + dysk + cos tam co jeszcze masz ma przeciozyc zasilacz TO NIC NIE PODPINAJ. Najpierw trzeba wymienic zasilacz na mocniejszy (i pamietaj o odpowiednim zapasie aby zasilacz nie chodzil na 100%).

 

Nastepnie sprawdz czy karta jest dobrze podpieta - wtyki pcie 6 luib 8 pinowe (w zaleznosci co posiadasz) musza byc prawidlowo podpiete.

Jezeli nadal nie chula to musisz wykryc co jest uszkodzone - zamieniajac podzespoly na inne lub je odlaczajac.
komentarz 29 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Jak ja 'lubię' takich ignorantów typu ty, którzy przychodzą na koniec konwersacji i udzielają odpowiedzi, nie zaznajamiając się wcześniej z podanymi faktami.
komentarz 31 grudnia 2018 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Ja tez lubie takich smieszkow co probuja cos tam psioczyc na forum nie czytajac wczesniej encyklopedii i nie znajac zasad pisowni.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Mixteraks Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 929 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 52 wizyt

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...