• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzenie podzespołów tabletu oraz sieć lte

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
576 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w Urządzenia mobilne przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
Dzień dobry,

Chce kupić tablet, jak można sprawdzić jego podzespoły bez pobierania aplikacji. Po prostu chce sprawdzić w sklepie to co kupuje. Niestety sprzedawcy nie zawsze mówią prawdę.

Druga sprawa jeżeli tablet ma modem 4g a mój telefon ma 3g to czy tablet będzie mógł korzystać z lte z telefonu jako hotspot

Z góry dziękuję za pomoc
komentarz 29 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Chcesz kupic nowy czy uzywany tablet? Zreszta, zalezy ile kasy chcesz wydac itd, bo jak wydasz np 2,5k to kupisz IPad 9,7 z 2018 roku z wescien na karte SIM i WiFi 128GB, jezeli potrzebujesz. Ja np sam kupilem tak owego, ale bez karty sil, 500 zl taniej, ale mam telefon na 2 karty, wiec jedna karte wsadzam i uzywam jako modemu.

Po prostu chce sprawdzić w sklepie to co kupuje. Niestety sprzedawcy nie zawsze mówią prawdę.

Dostajesz nowy, fabrycznie zapakowany sprzet, co chcesz tam sprawdzac? Czy podzespoly z wystawy zgadzaja sie z tymi, ktore Ty dostales?

komentarz 29 grudnia 2018 przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
Mam zamiar kupić nowy. Chce po prostu być pewien czy napewno to co na etykiecie jest w środku.
komentarz 29 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale zartujesz teraz, czy jak? :D Dostajesz nowy fabrycznie zapakowany tablet, wiec:

1. Przed zakupem nie da sie sprawdzic co on ma w sobie

2. Na wystawie mozesz podejsc wejsc w ustawienia system i tam powinny byc tez podane podzespoly

3. Jezeli specyfikacja nie zgadzala sie z ta z reklamy, czy wystawy, to w gre wchodza prawa konsumenta, a raczej zadna firma by sie w to nie bawila
komentarz 29 grudnia 2018 przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
Chodziło mi właśnie o 3 punkt. A zresztą zdziwił byś się ile razy można się spotkać z brakiem np 1 GB RAM  czy mniejsza pojemnością baterii. Bardzo dużo osób pyta się sprzedawcy a ci często też mało co wiedzą. Sam kupowałem ruter a sprzedawca polecił mi ruter działający na małą kawalerkę chociaż wyraźnie mówiłem mu o dużym domie. Tak czy inaczej dzięki za pomoc zapomniałem po prostu o wystawie sklepowej. Na której można to sprawdzić.
komentarz 29 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Kazdy sprzet ma inne zasady gwarancyjne czy cos. W przypadku Apple bylo to 80% zywotnosci baterii, czyli jezeli by mialo odrazu 79, to oddaje dostaje nowa i dziekuje po sprawie. A RAM przy duzych firmach nigdy Ci nie zabraknie, jasne ze nigdy nie bedziesz mial 4 GB z 4, bo system tez potrzbuje RAM, wiec troche odejdzie itd. Jezeli chcesz wydac wieksza sume i planujesz np IPada pro z tego roku, to raczej odradzam
komentarz 30 grudnia 2018 przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
Wiem o co ci chodzi to tak jak ma się niby 10gb i każdy się ciesz zapominając że niektóre systemy i nakładki zajmują około 6gb. Zresztą kupując sprzęt od Apple naraża się na spalenie domu [mój dobry kolega 5 raz wymienia już ładowarkę], może ze spaleniem przesadziłem trochę. Cały mój problem polega na tym że nie ufam firmą sprzedającym. Raz próbowali mi naprawić laptopa [ostatecznie sam go naprawiłem] a musiałem się później urzerać bo straciłem kartę graficzną a laptop był u nich 5h i została mi na jakiś czas tylko zintegrowana. Ostatecznie ja odzyskałem. Spotkałem się z niedziałającym pendrivem 32 GB a miał 16. Po prostu lubię być pewny tego co kupuje. Do tego zastanawiam się jeszcze nad wyborem androida [w sensie którego]
komentarz 30 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie jestem fanem firmy Apple, ale patrzac na tablety innych firm, to zdecydiwalwm sie na miego. Inne firmy nie rozwijaja do konca tej technologii lub tylko pobocznie, jestem pewien aktualizacji. Google zaprzestal tez robienie androida na tablety od 2016 chyba, wiec te tablety uzywaja chyba wersji na telefony. Ja jestem z niego zadowolony starcza na 10hpracy, czyli tyle ile zakladal producent w zaokragleniu. Jak ktos chce to obsluguje tez apple pencil. Zastanawiam sie tez nad samsungiem, ale na koniec podziekowalem jednak
komentarz 30 grudnia 2018 przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
Zna ktoś może jakoś stronę z opiniami o właśnie tabletach. Recenzje na yt są często sponsorowane i mówi się o dobrych stronach sprzętu jak by nie miały wad. A na różnych forach internetowych są zamieszczone często krótki bezsensowne opinie typu "tablet działa sprawnie" lub "jestem zadowolony" te opinie raczej nic mię mówią.
komentarz 30 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Aile chcesz wydac na tablet?
komentarz 30 grudnia 2018 przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
Około 1500
komentarz 30 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Szukaj na YT, najlepiej ludzi, ktorzy maja go w wlasnym uzytku, lub wiekszych kanalow, ktore testuja i androida i ios... Wedlug mnie IPad 9,7 chyba 1550 zl(wersja 128GB, WiFi bez celulara) , to dobry wybor. Ja akurat u siebie mialem fajna oferte za 50ü euro, gdzie na 3 lata dostaje ubezpieczenie i w razie uszkodzen mechanicznych olace tylko 10% naprawy. Oprocz teho nigdy nie mialem tak ze mi sie scial, dzwiek tez ma przyjemny. Tylko ze nie masz apple pencil, ktore trzeba kupic osobno i kosztuje chyba 99€, nie wiem ile w Polsce. Oprocz tego chyba jeszcze Samsung tab s3, chyba bedzie tyle kosztowac. Cos od lenovo na 100% sie znajdzie i huawei
komentarz 30 grudnia 2018 przez Skaiwn Początkujący (270 p.)
Wielkie dzięki na pewno czegoś poszukam.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w Urządzenia mobilne przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 301 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2020 w Urządzenia mobilne przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...