• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Narzędzia do monitoringu i incydentów aplikacji

Object Storage Arubacloud
+1 głos
701 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w JavaScript przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Cześć,

przychodzę z pytankiem do osób, które robiły jakieś male i średnie apki... potrzebuję jakiegoś narzędzia do monitoringu niedużej aplikacji (rzędu 300-400 tys. requestów miesięcznie), z analizą customowych metryk, zapinaniem różnych checków alertowych itp. Fajnie też, gdyby narzędzie miało możliwość spięcia się z powiadomieniami SMS po przekroczeniu jakiś pozakladanych progów alertowych.

Jest to zbyt mała apka żeby opłacało mi się ladowanie tu jakiś kombajnów i tworzyć pełny system monitoringu z Grafaną, Kibaną z elastikiem, NewRelic itp., tak samo do takiej apki nie opłaca mi się włączać powiadomień z pagerduty, wolalbym coś mniejszego...

Nie chodzi mi o darmowe oprogramowanie, tylko o coś po prostu mniej rozbudowanego jak te co wymienilem wyżej, najlepiej w jednym mini kombajnie dedykowanym właśnie do takich malych aplikacji, a pisanie czegoś wlasnego w tym wypadku nie ma uzasadnienia biznesowego...

Trochę poszukałem po necie i mam jakieś swoje typy, ale chętnie poslucham innych opinii, może ktoś ma przetestowane w boju jakieś ciekawe narzędzie?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

Moja wiedza jest w tym temacie zerowa. Słyszałem tylko nazwy tego typu aplikacji ( Nagios, Monitis, Dynatrace od CISCO ). Słyszałem też sporo o SENTRY ( https://sentry.io/welcome/ ) ale to już jest aplikacja bardziej wykrywająca błędy i informująca o tym.

Wydaje mi się, ze takie pytanie powinieneś zadać na jakimś forum dla adminów czy DevOpsów. Druga sprawa większość tych aplikacji jest chyba z USA,  czy w Europie są ich odpowiedniki, może jakieś tam są. To oznacza że może być dość drogo. 

Jeśli chodzi o aplikacje o mniejszej liczbie opcji, to w chmurach typu AWS, Azure otrzymasz (być może za dopłatą) tego typu funkcjonalność.

komentarz 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
oplata to nie problem, tylko żeby była w rozsądnych granicach... z narzędziami bardziej pro jak Kibana, Grafana, NewRelic, pagerduty itp. mam kontakt na co dzień, ale to jest projekt na wpół prywatny i nie do końca chcę w niego zbyt dużo inwestować, tym bardziej, że na razie jest to mikro apka rzędu kilku-kilkunastu requestów na minutę więc nie jest to żaden wielki ruch.

Poczytam o tych narzędziach co podałeś, zobaczymy, może coś tam się nada, bo kompletnie nie chce mi się siadać do pisania własnych statów...
komentarz 29 grudnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Tak jak pisałem ja tych narzędzi nie znam. A wymieniłem tylko "hasłą" ( nazwy projektów które zapadły mi w pamięci ). Nic więcej. Powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie za bardzo napisałeś co to za apka winkod siebie mogę polecić Sentry oraz NewRelica. To w temacie aplikacji.

Do serwerów Nagios i Munin.

komentarz 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
NewRelic jest spoko, choć czasami nieco upierdliwy jak zaczyna rzucać undefined nie do końca poprawnie, ale to w sumie pierdoły.

Zerknę na Sentry, dzięki za info.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 515 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 116 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...